Конгрес США підтримав виділення Україні 13,6 млрд доларів допомоги

Конгрес США підтримав виділення Україні 13,6 млрд доларів допомоги

Конгрес США підтримав виділення Україні 13,6 млрд доларів допомоги
.

Конгрес США схвалив пакет екстреної військової та гуманітарної допомоги у розмірі 13.6 мільярда доларів.

Про це повідомляє Associated Press.

Близько половини цієї суми планується спрямувати на озброєння та оснащення української армії, а також на відправку американських військ в інші країни Східної Європи. Решта суми буде надана Україні в якості гуманітарної та економічної допомоги, а також піде на зміцнення оборони союзників у регіоні та захист їхніх енергетичних ресурсів тощо.

"Демократи та республіканці сперечалися цього року через зростання інфляції, енергетичну політику та тривалі обмеження у зв’язку з пандемією, але вони згуртувалися за направлення допомоги Україні, чия вперта стійкість проти жорстокої сили надихала багатьох виборців", — пише видання.

Напередодні, 10 березня, палата представників США схвалила виділення для України 13,6 мільярда доларів термінової допомоги.

Що відомо

  • Віцепрезидентка США Камала Гарріс повідомила, що Штати виділять 50 мільярдів доларів на гуманітарну допомогу українцям, які страждають від російської агресії. Кошти будуть виділені в рамках програми продовольчої допомоги.
  • Міжнародний валютний фонд сьогодні 10 березня перерахував Україні 1,4 млрд дол. США в еквіваленті за програмою екстреної підтримки Rapid Financing Instrument.
  • Китай надасть Україні гуманітарну допомогу на майже 800 мільйонів доларів.
  • Велика Британія надасть Україні 100 мільйонів доларів через Світовий банк, щоб підтримати основні державні функції та пом'якшити фінансовий тиск, спричинений вторгненням Росії.

Читайте також

Зустріч Кулеби з Лавровим, гуманітарні коридори, обстріли Маріуполя. Війна РФ проти України: онлайн

Війна Росії проти України. День п'ятнадцятий. Онлайн

Russia invades Ukraine — live updates from Suspilne

Путін вчинив як воєнний злочинець". Інтерв'ю з доктором юридичних наук Савчиним

Війна — усі останні новини
На початок