Burger King скаржиться, що не може залишити російський ринок. У чому причина

Burger King скаржиться, що не може залишити російський ринок. У чому причина

Burger King скаржиться, що не може залишити російський ринок. У чому причина
Александр Мотин / Wikimedia

Мережа ресторанів швидкого харчування Burger King поскаржилась, що не може припинити роботу своїх ресторанів на території РФ, оскільки російський партнер компанії відмовляється це зробити.

Про це йдеться в офіційній заяві Restaurant Brands International, яка контролює мережу Burger King.

Як зазначається у тексті заяви, компанія вийшла на російський ринок десять років тому через спільне з Росією підприємство. Burger King має три партнери по спільних підприємствах в РФ, які контролюються ресторатором Олександром Колобовим, Investment Capital Ukraine – однією з найбільших інвестиційних компаній України, а також ВТБ Капітал. При цьому Burger King володіє міноритарним пакетом (15%) у спільному підприємстві, і жоден із партнерів не має контрольного пакета акцій.

У компанії пояснили, що вже почали процес продажу своєї частки у бізнесі, однак це потребує певного часу. При цьому основний оператор бізнесу в РФ відмовляється припинити роботу ресторанів компанії на території РФ.

"Нас запитали чому ми не можемо в односторонньому порядку призупинити роботу. Я хочу прямо відповісти на це запитання. Коли формуються генеральні угоди про франшизу та спільні підприємства, існують великі зобов'язання щодо довгострокових інвестицій та відповідальності за спільний розвиток бізнесу. Немає жодних юридичних положень, які дозволяли б нам в односторонньому порядку змінювати договір або дозволяти будь-якому з партнерів просто піти чи скасувати угоду. Жоден серйозний інвестор у будь-якій галузі у світі не погодився б на довгострокові ділові відносини з надуманими застереженнями про припинення. Саме тому ми говоримо, що це складний юридичний процес, коли ми запитуємо, чому ми не можемо просто в односторонньому порядку закрити бізнес", — зазначив президент компанії Девід Шир.

Водночас компанія перераховує свій прибуток від російського бізнесу на гуманітарні потреби.

"Ми призупинили всю корпоративну підтримку російського ринку, включаючи операційну діяльність, маркетинг та підтримку ланцюжка поставок, а також відмовили у схваленні нових інвестицій та розширень. Ми взяли на себе зобов'язання перенаправляти будь-який прибуток, який ми отримуємо від бізнесу, включаючи нашу частку власності, Агентству ООН у справах біженців (УВКБ ООН) та негайно зробили пожертвування у розмірі 1 мільйона доларів США для виконання цього зобов'язання. Ми також працювали з франчайзі більш ніж із 25 країн, щоб роздати купони на безкоштовне харчування в ресторанах Burger King на суму 2 мільйони доларів США серед неурядових організацій, які підтримують українських біженців", — розповіли в Burger King.

Війна — усі останні новини

Читайте також

Чи буде дефолт Росії та чи вигідно Китаю допомагати Кремлю

"Ми — митна зона. Усі вантажі Росії заарештовані", — міський голова Могилів-Подільського

Путін погрожує ядерною війною. Це лише шантаж чи готуватися до найгіршого

Що робити цивільним під час обстрілів — поради Міноборони, СБУ, ДСНС

Укриття в Україні: де шукати. Інтерактивні карти та пункти надання допомоги

Війна Росії проти України. День двадцять третій. Онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок