Корпорація Nestle вирішила продовжити роботу в Росії, тоді як найбільший американський виробник ботоксу зупиняє постачання до Росії.
Які компанії за день вирішили піти з РФ та хто оголосив, що залишається.
Хто припиняє роботу з росіянами
Найбільший виробник ботоксу США AbbVie оголосила про припинення постачання ботоксу та філерів, що використовуються в контурній пластиці. Компанія також відзначила, що у неї немає виробничих підприємств у регіоні. Також AbbVie пожертвувала мільйон доларів некомерційним організаціям на допомогу українцям, які постраждали через війну.
Також від інвестування в російську економіку відмовився німецький виробник складових для вантажного транспорту SAF-Holland. У заяві компанія відзначила, що через війну та накладені на РФ санкції, існують ризики для SAF-HOLLAND у 2022 році, тому "SAF-HOLLAND вирішив призупинити інвестиції в новий виробничий майданчик у Росії".
Також Європейське космічне агентство (ESA) відмовилося від співробітництва з "Роскосмосом" у розробці місії ExoMars.
"Правляча рада ESA на засіданні в Парижі 16-17 березня оцінила ситуацію, що виникла внаслідок війни в Україні щодо ExoMars, і одноголосно: визнала неможливість поточної співпраці з Роскосмосом щодо місії марсохода ExoMars із запуском у 2022 році", — зазначили у пресцентрі організації.
Окрім того, повністю зупинив польоти навіть найбільший вантажний російський авіаперевізник "Волга-Днепр", передає російське видання "Коммерсант". У виданні також відзначили, що через це ринок перевезень з Азії до Європи втрачено для російських компаній.
Солодощі та рупії для росіян
Натомість корпорація Nestle відмовилась йти з російського ринку. Nestle виробляє розчинну каву, мінеральну воду, шоколад, морозиво, молочні продукти, дитяче харчування, корм для домашніх тварин, фармацевтичну продукцію та косметику, зокрема їй належать торгові марки KitKat, Maggi, Neescafe, Nesquik, Nestea.
На відміну від європейських країн, які оголосили про наміри якнайшвидше відмовитися від залежності від російських енергоносіїв, Індія заявила, що купуватиме російські нафту та газ, передає Financial Times.
"Ми звернулися до уряду з проханням укласти угоду рупія-рубль. Уряд над цим працює. Думаю, дуже скоро ми це отримаємо", – розповів президент Федерації індійських експортних організацій Анадалоро Сактівел.
Що відомо
- 16 березня Швейцарія схвалила санкції проти ще понад 200 фізичних та юридичних осіб з РФ "у звʼязку із серйозними порушеннями міжнародного права Росією в Україні".
- Згідно з розслідуванням "Схем", через один з інтернет-банків Швейцарії, який став популярним серед громадян Росії, можна розплачуватися карткою, яку випустили у РФ. Таким чином фактично банк дає змогу обходити санкції ЄС та США.
- 6 березня Visa і Mastercard призупиняють всі операції в Росії. Про це йдеться у заявах цих компаній.
- Раніше президент України Володимир Зеленський закликав українців у всьому світі тиснути на політиків та бізнес, аби країни припинили торгівлю з Росією.
Читайте також
Список міжнародних компаній і їхніх санкцій проти Росії
"Залізна завіса вже опустилася". Які компанії йдуть з Росії через її напад на Україну
Обстріли Києва, евакуація Бучі, Гостомеля, Ірпеня. Що відбувається у Київській області та столиці
Вторгнення Росії в Україну. День двадцять другий. Онлайн
Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!