Швейцарія посилила санкції проти Росії та Білорусі

Швейцарія посилила санкції проти Росії та Білорусі

Швейцарія посилила санкції проти Росії та Білорусі
. Президент РФ Володимир Путін та керівник Білорусі Олександр Лукашенко, фото: АР

Швейцарія схвалила санкції проти ще понад 200 фізичних та юридичних осіб з РФ "у звʼязку із серйозними порушеннями міжнародного права Росією в Україні".

Як"Федеральний радник Гай Пармелін, голова Федерального департаменту економіки, освіти та досліджень (EAER) сьогодні схвалив санкції ще проти понад 200 фізичних та юридичних осіб у зв'язку з серйозними порушеннями міжнародного права Росією в Україні", — повідомили у пресцентрі Федеральної Ради Швейцарії.

Як відзначається, у Швейцарії список фізичних і юридичних осіб, які підпадають під санкції, тепер повністю відповідає списку ЄС.

Окрім того, Берн посилив обмеження проти Білорусі, зокрема, щодо товарів і фінансових послуг

Тепер до Білорусі заборонено експорт усіх товарів подвійного призначення (цивільного чи військового), а також експорт товарів, які можуть сприяти військово-технічному розвитку Білорусі.

Також розширено заборону імпорту з країни, зокрема виробів з дерева, гуми, заліза, сталі та цементу. Забороняється і державне фінансування та фінансова допомога торгівлі з країною, як й інвестування до Білорусі, а також не дозволяються операції з центробанком країни.

Що відомо

  • Іспанія приєднається до ініціативи притягнення президента Росії Володимира Путіна до відповідальності у Міжнародному кримінальному суді в Гаазі за військові злочини, вчинені російськими військами під час вторгнення в Україну.
  • Президент Росії Володимир Путін стверджує, що війна проти України йде "у суворій відповідності до затверджених планів", але Росія не має наміру окуповувати Україну.
  • 16 березня Україна має отримати відповідь суду ООН щодо порушення Росією конвенції про боротьбу з геноцидом.
  • Парламентська асамблея ради Європи (ПАРЄ) рекомендувала виключити Росію зі складу Ради Європи. Рішення підтримали депутати зі 46 країн Європи. Раніше РФ сама заявила, що вирішили вийти з Ради Європи.
  • 14 березня Україна закликала Парламентську асамблею ради Європи негайно виключити РФ. Міністерство закордонних справ опублікувало заяву "про ситуацію в Раді Європи" та заявило, що не буде брати участь у "перетворенні європейської організації на майданчик для заклинань".
  • 25 лютого 2022 року Комітет міністрів Ради Європи ухвалив рішення про зупинення членства Росії в самому комітеті і в Парламентській асамблеї Ради Європи через вторгнення російських сил на територію України.
  • У 2014 і 2015 роках через анексію Криму повноваження російської делегації у ПАРЄ обмежили, але не виключили. РФ позбавили права брати участь у засіданнях і голосувати.

Читайте також

Міжнародний суд ООН в Гаазі оголошує рішення у справі "Україна проти Росії"

Не тільки "нищівні санкції". Які компанії йдуть з Росії

Обстріли Києва, евакуація Бучі, Гостомеля, Ірпеня. Що відбувається у Київській області та столиці

Війна Росії проти України. День 21. Онлайн

"Зараз їхніх сил недостатньо, аби взяти Миколаїв". Бліц-інтерв’ю з Віталієм Кімом

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок