Україна офіційно приєдналася до спільної енергосистеми Євросоюзу

Україна офіційно приєдналася до спільної енергосистеми Євросоюзу

Важливо
Україна офіційно приєдналася до спільної енергосистеми Євросоюзу

Українська енергосистема офіційно приєдналася 16 березня до енергосистеми ЄС. Таким чином Україна стала членом "енергетичного Євросоюзу".

Про це повідомив президент Володимир Зеленський: "Україна стала членом "енергетичного Євросоюзу". Завершилось об’єднання української та європейської енергосистем. Тепер наша електроенергія тече в ЄС, а європейська – в Україну".

Він подякував членам Європейського союзу особисто президентці Єврокомісії Урсулі фон дер Ляєн та комісарці ЄС з питань енергетики Кадрі Сімсон.

Також разом з Україною єдину енергосистему з ЄС тепер має і Молодова, яка також подавала заявку на підключення.

"Електромережі України та Молдови успішно синхронізовано з Континентальною європейською мережею. Це допоможе Україні підтримувати стабільну систему електропостачання. Це історична віха для наших відносин – у цій сфері Україна тепер є частиною Європи", – зазначила Сімсон.

Що відомо

  • Європейський комісар з енергетичних питань Кадрі Сімсон заявила, що українська енергосистема може бути інтегрована до єдиної європейської енергомережі ENTSO-E в екстреному порядку за кілька тижнів.
  • Виконувач обов'язків міністра енергетики Юрій Вітренко повідомив, що у разі приєднання енергосистеми України до європейської, вартість електроенергії для споживачів як побутових, так і промисловості буде доступною і нижчою навіть ніж у Європі.
  • Єврорада погодила екстрене приєднання України до енергосистеми ЄС. Це може відбутися за кілька тижнів. Вартість електроенергії для споживачів як побутових, так і промисловості, буде доступною і навіть нижчою ніж у Європі.
  • Прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький заявив, що Європейський союз має вже зараз розробити план повоєнної відбудови України. На його думку, важливою є енергетична безпека.
  • Світовий банк надасть Україні екстрену фінансову підтримку на суму понад 700 мільйонів доларів. Про це повідомили у Світовому банку.
  • На відновлення енергосистеми в Україні після війни потрібні будуть десятки мільярдів євро. Наразі через обстріли постійно є вибухи на електричних та газорозподільних мережах.

Читайте також

Чому Україна імпортує електроенергію з Білорусі та Росії. Відповідає в.о. міністра енергетики

Не тільки "нищівні санкції". Які компанії йдуть з Росії

Обстріли Києва, евакуація Бучі, Гостомеля, Ірпеня. Що відбувається у Київській області та столиці

Війна Росії проти України. День 21. Онлайн

"Зараз їхніх сил недостатньо, аби взяти Миколаїв". Бліц-інтерв’ю з Віталієм Кімом

Підписуйтесь на розсилку Суспільного головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок