Українці вважають, що треба використати всі можливості для повернення Донбасу і Криму — опитування

Українці вважають, що треба використати всі можливості для повернення Донбасу і Криму — опитування

Опитування
Українці вважають, що треба використати всі можливості для повернення Донбасу і Криму — опитування
. Фото: УНІАН

Українці зовсім не готові віддавати ані Крим, ані Донбас: більшість вважають, що Україна має використовувати всі можливості для повернення окупованих територій Донбасу (86%) і Криму (80%). У цьому впевнені мешканці усіх регіонів, і цей показник зараз вищий, ніж у довоєнні часи.

Про це свідчать результати опитування, проведеного Соціологічною групою "Рейтинг".

Також понад половина опитаних українців вважає, що влада Росії має на меті знищення усього народу України. Інша частина переконана, що метою вторгнення є окупація та приєднання до Росії.

"56% вважають, що головна мета вторгнення Росії – це повне знищення українського народу, і ця думка домінує в усіх регіонах України", – ідеться у звіті дослідження. Інша частина українців вважають, що ціль нападу – окупація України і приєднання до Росії.

Тільки 15-17% думають, що РФ ставить собі за мету змінити політичний курс України чи запобігти розміщенню баз НАТО, 10% – вважають, що мотивом є знищення військової інфраструктури, 5% – провокування НАТО на війну. Тих хто вважає, що вторгнення російських окупантів мало за мету захистити російськомовних – лише 2%.

Реальним шляхом завершення війни більшість бачить пошук компромісів на переговорах із залученням інших країн (64%), водночас, майже третина вважають, що варто відмовитися від переговорів і воювати до звільнення всіх територій і лише 1% — погодитись на більшість вимог РФ.

Ставлення до НАТО

Підтримка вступу України до НАТО за останні 2 тижні дещо скоротилась з рекордних 76% до 72%. Основна причина – відсутність рішення про закриття неба над Україною для авіації РФ, якого вимагають майже 90% українців.

Опитування проводилося 12-13 березня 2022 року методом телефонних інтерв'ю з використанням комп'ютера соціологи опитали 1200 респондентів віком від 18 років і старших в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше 2,8%.

Що відомо

  • 57% українців вважають, що Україна зможе перемогти у війні з Росією у найближчі тижні. Ще 18% вважають, що війна триватиме кілька місяців, 9% думають, що війна закінчиться за півроку-рік чи більше. Тих, хто взагалі не вірить в перемогу, практично немає.
  • Майже 90% українців вимагають "закриття неба" над Україною, – взагалі не вірять у такий крок країн Заходу – 43%.
  • Близько 74% опитаних американців вважають, що США та НАТО повинні закрити небо над Україною, аби захистити її від авіаударів з боку Росії. Про це свідчить опитування Reuters.
  • У перемогу України у війні з Росією вірять 78% українців, а президента Зеленського підтримує майже 80% опитаних.

Читайте також

Russia invades Ukraine — live updates from Suspilne

Війна Росії проти України. День двадцятий. Онлайн

"Буча, Гостомель, Ірпінь стають другим Донецьким аеропортом". Що відбувається у Київській області

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок