78% українців вірять у перемогу України у війні з Росією — опитування

78% українців вірять у перемогу України у війні з Росією — опитування

78% українців вірять у перемогу України у війні з Росією — опитування
. Фото: Emilio Morenatti / АР

У перемогу України у війні з Росією вірять 78% українців, а президента Зеленського підтримує майже 80% опитаних.

Про це йдеться в опитуванні Інституту когнітивного моделювання разом з центром "Соціальний моніторинг" та агенцією "Перша рейтингова система."

Більшість опитаних — понад 75%, за останній тиждень вже допомогли ЗСУ, бійцям територіальної оборони або волонтерам. Майже половина — 43% — готова терпіти незручності та проблеми, пов’язані з війною, щоб забезпечити мир в Україні.

Опитування проводили онлайн на території всієї України, окрім тимчасово окупованих територій впродовж 4-6 березня. Загалом опитали 2000 людей різного віку, типу поселення, статі.

Що відомо

  • Міністр оборони Олексій Резніков заявив, що російські війська знизили інтенсивність бойових дій через втрати в особовому складі та техніці.
  • Російська армія продовжує обстрілювати міста та селища в Київській області, намагаючись прорватись до столиці.
  • За оцінкою українського Генерального штабу, російські війська втратили вбитими та пораненими понад 11 тисяч людей.
  • Президент Володимир Зеленський під час онлайн-зустріч із сенаторами Конгресу США закликав ввести "безпольотну зону" над Україною для російської авіації.
  • Міжнародну петицію до НАТО щодо запровадження безполітної зони вже підписали мільйон людей. Для цивільної авіації повітряний простір України закритий від самого початку війни. Ідеться про закриття неба над Україною для російської військової авіації. Закрите небо для російської авіації над Україною означатиме, що НАТО повинна буде патрулювати повітряний простір над Україною і збивати літаки чи гелікоптери-порушники.
  • Росія використовує повітряно-космічні сили для атак українських міст та населених пунктів, тому питання щодо закриття неба над Україною треба вирішити за декілька днів, заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.
  • Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що НАТО не вводитиме літаки чи війська на територію України.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну. День 13. Онлайн

"Буча, Гостомель, Ірпінь стають другим Донецьким аеропортом". Що відбувається у Київській області

Війна — усі останні новини

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Платформи Суспільного працюють без перебоїв: сайт, радіо та соцмережі Telegram, Facebook, Instagram, Youtube, Viber, а також Twitter англійською мовою.

На початок