Чоловік Гандзюк вважає, що друзі "додавлять" до кінця розслідування її вбивства

Чоловік Гандзюк вважає, що друзі "додавлять" до кінця розслідування її вбивства

Ексклюзивно
Чоловік Гандзюк вважає, що друзі "додавлять" до кінця розслідування її вбивства

Чоловік убитої херсонської активістки та заступниці міського голови Херсона Катерини Гандзюк Сергій Денисов вважає, що розслідування вбивства його дружини буде доведено до кінця, однак винних у її ньому набагато більше, ніж заявляється.

"З відомих зараз називають Мангера, це однозначно. Він усіма своїми діями показує, що він винен. Я впевнений, що до цього причетні ще ті люди, яких раніше називали, але, знову ж таки, руками нашої правоохоронної системи їх повиводили зі справи. Це однозначно Рищук, це однозначно Гордєєв і ще низка людей, які були поруч з ними. Це може бути моєю думкою, але Катя для них створювала такий світ навколо, що вони реально боялися її, вони боялися за свою політичну кар'єру, за свої фінансові потоки, причому дуже виправдано", — заявив Денисов в інтерв'ю Суспільному у відповідь на питання, хто замовив Катю Гандзюк.

За його словами, якщо зараз щось зміниться або застопориться у розслідуванні, провина впаде на плечі нинішньої влади.

"Я думаю, що, в принципі, друзі "додавлять". Не можна відпускати це ні на хвилину. Я коли в Києві, я багато бачусь з друзями з ініціативи (ініціатива "Хто замовив Катю Гандзюк" — ред.), які реально живуть цією ситуацією і роблять усе, щоб вона якось рухалася. Якби не люди навколо, то все завмерло б дуже швидко", — вважає Денисов.

На його думку, всі винні мають сісти. Але всі — це не тільки ті названі особи, які зараз фігурують.

"Всі — це набагато більше. Я і про замовників, і про тих людей, які покривали, які знали. Розумієте, Катя настільки багато їм нашкодила, що люди, які все це організували і придумали, спілкувалися про це вголос. Їм було, я в цьому впевнений, дуже болісно, і вони дуже емоційно говорили про це з багатьма людьми", — каже чоловік Гандзюк.

Денисов висловив упевненість, що десятеро осіб, яких називають, — це не всі, хто знав. Він вважає, що є багато людей, які могли попередити вбивство і вплинути, щоб його не сталося взагалі.

Що відомо

 • У липні 2018 року Катерину Гандзюк облили сірчаною кислотою. Через чотири місяці шпиталіазації вона померла. Відтоді розслідування справи просувалося доволі повільно.
 • 16 березня до України з Болгарії доправили підозрюваного в організації вбвства Катерини Гандзюк Олексія Левіна. 22 лютого 2019 року Бургаський окружний суд дозволив його екстрадицію.
 • Сторона захисту заявляла про погані умови тримання під вартою в Україні, а сам Левін заявив, що "в разі екстрадиції до України його помістять до секретної в'язниці, де до нього буде застосовано силові методи". Суд відхилив доводи захисту як необґрунтовані.
 • Печерський районний суд Києва арештував підозрюваного в організації вбивства Катерини Гандзюк Олексія Левіна до 2 квітня (на 16 діб).
 • Підозрюваний переховувався від слідства за кордоном. Його затримали у Болгарії 24 січня. Болгарські правоохоронці повідомили, що ідентифікували Левіна за відбитками пальців, адже підозрюваний змінив зовнішність.
 • Перед цим, 20 січня, у Херсоні відбулася спецоперація із затриманням членів організованого злочинного угруповання, керівництво якого закидають фігуранту справи про вбивство Катерини Гандзюк Ігорю Павловському.
 • Восени 2018 року Павловський був затриманий за статтею 208 Кримінального процесуального кодексу України (затримання уповноваженою особою без ухвали слідчого судді) за співучасть в організації вбивства Гандзюк, після чого суд відправив його під варту. На початку квітня 2019 року йому змінили обвинувачення зі співорганізації на замовчування вбивства, через що термін покарання зменшується до трьох місяців.
 • Пізніше Павловського, нібито через погане самопочуття, відпустили під домашній арешт, а згодом взагалі залишили без запобіжного заходу.
 • Виконавці вбивства Катерини Гандзюк засуджені до різних термінів ув'язнення.
 • Замовником вбивства, за офіційними даними, нині вважається лише голова Херсонської облради Владислав Мангер. Хоча друзі та родичі Катерини Гандзюк наполягають на тому, що замовників троє.
 • Вони вважають, що до злочину причетні також ексочільник Херсонської ОДА Андрій Гордєєв, його заступник Євген Рищук і правоохоронці, які допомагали тікати Левіну.
 • Владислава Мангера заарештували, він вийшов під заставу та зараз носить електронний браслет. Справу щодо нього об’єднали зі справою Левіна і призупинили у зв’язку з розшуком останнього.
На початок