Підозрюваного у справі Гандзюк арештували на 16 діб. В ОГПУ пояснили, чому

Підозрюваного у справі Гандзюк арештували на 16 діб. В ОГПУ пояснили, чому

Ексклюзивно
Підозрюваного у справі Гандзюк арештували на 16 діб. В ОГПУ пояснили, чому
Фото з відкритих джерел

Печерський районний суд Києва арештував підозрюваного в організації вбивства Катерини Гандзюк Олексія Левіна до 2 квітня (на 16 діб).

Таке рішення суд ухвалив у зв'язку з тим, що через 17 діб спливає термін досудового розслідування у даному провадженні, пояснили Суспільному в Офісі генпрокурора.

У відомстві зазначили, що у поточній ситуації суд не міг прийняти інше рішення, а повторне клопотання сторони обвинувачення про запобіжний захід Левіну можна буде розглядати лише після продовження терміну.

"Через 17 днів закінчується строк досудового розслідування у вказаному провадженні. Зважаючи на це після, прокурорм було подано клопотання про продовження терміну досудового розслідування. Ми вже подали клопотання про продовження терміну, але суд ще рішення з цього приводу не прийняв. А подавати повторне клопотання про запобіжний захід для підозрюваного можна буде лише після цього", - сказали в ОГПУ.

Що відомо

  • 16 березня до України з Болгарії доправили підозрюваного в організації вбвства Катерини Гандзюк Олексія Левіна. 22 лютого 2019 року Бургаський окружний суд дозволив його екстрадицію.
  • Сторона захисту заявляла про погані умови тримання під вартою в Україні, а сам Левін заявив, що "в разі екстрадиції до України його помістять до секретної в'язниці, де до нього буде застосовано силові методи". Суд відхилив доводи захисту як необґрунтовані.
  • Підозрюваний переховувався від слідства за кордоном. Його затримали у Болгарії 24 січня. Болгарські правоохоронці повідомили, що ідентифікували Левіна за відбитками пальців, адже підозрюваний змінив зовнішність.
  • Перед цим, 20 січня, у Херсоні відбулася спецоперація із затриманням членів організованого злочинного угруповання, керівництво якого закидають фігуранту справи про вбивство Катерини Гандзюк Ігорю Павловському.
  • Восени 2018 року Павловський був затриманий за статтею 208 Кримінального процесуального кодексу України (затримання уповноваженою особою без ухвали слідчого судді) за співучасть в організації вбивства Гандзюк, після чого суд відправив його під варту. На початку квітня 2019 року йому змінили обвинувачення зі співорганізації на замовчування вбивства, через що термін покарання зменшується до трьох місяців.
  • Пізніше Павловського, нібито через погане самопочуття, відпустили під домашній арешт, а згодом взагалі залишили без запобіжного заходу.
  • Виконавці вбивства Катерини Гандзюк засуджені до різних термінів ув'язнення.
  • Замовником вбивства, за офіційними даними, нині вважається лише голова Херсонської облради Владислав Мангер. Хоча друзі та родичі Катерини Гандзюк наполягають на тому, що замовників троє.
  • Вони вважають, що до злочину причетні також ексочільник Херсонської ОДА Андрій Гордєєв, його заступник Євген Рищук і правоохоронці, які допомагали тікати Левіну.
  • Владислава Мангера заарештували, він вийшов під заставу та зараз носить електронний браслет. Справу щодо нього об’єднали зі справою Левіна і призупинили у зв’язку з розшуком останнього.

На початок