На Кіровоградщині в умовах воєнного стану березневу пенсію виплачують за графіком

На Кіровоградщині в умовах воєнного стану березневу пенсію виплачують за графіком

На Кіровоградщині в умовах воєнного стану березневу пенсію виплачують за графіком
Суспільне Кропивницький

У Кіровоградській області в умовах воєнного стану березневу пенсію виплачують за графіком. Про це розповіла директорка Кіровоградської дирекції "Укрпошта" Тетяна Капустіна. Суспільне дізнавалось, як отримати пенсію, якщо ви приїхали з іншого регіону.

Пенсіонерка Надія Реп’ях отримала березневу пенсію на тиждень раніше. Каже: завжди приносили гроші 16 числа. "А це дали раніше, ніж завжди. Дощ, сніг, ожеледиця, а наша листоноша Людмила завжди до нас приходить".

Через воєнний стан частина клієнтів боїться йти за пенсією. Інші не можуть прийти за станом здоров’я – двом найстарішим підопічним за сто років, каже листоноша Людмила Швець.

"Ми носимо пенсію раніше за графіком, щоб швидше їх виплатити, в тому числі і субсидії. Якщо хтось виїхав, ми кладемо у поштові скриньки інформацію, куди можна зателефонувати, щоб одержати пенсію у тих місцях, куди переїхали люди. Щоб люди могли купити продукти і все необхідно у такий важкий час".

Усі 250 відділень пошти в Кіровоградській області в умовах воєнного стану працюють. Листоноші розносять пенсію 100 тисячам пенсіонерів додому, 60% з них на 10 березня гроші отримали, розповіла Тетяна Капустіна.

Каже, за два тижні 14 жителів Кіровоградської області повідомили "Укрпошту", що будуть отримувати пенсію в іншому регіоні.

"Наша компанія запровадила послугу з отримання пенсій для тих пенсіонерів, які покинули територію, де вони проживали. Люди можуть звернутися на "гарячу лінію" "Укрпошти" надати інформацію, де вони хочуть отримувати пенсію, і ми її виплатимо поштовим переказом. Єдине, що по міським відділенням, у зв’язку з комендантською годиною, скорочені години роботи – з 9:00 до 16:00".

Щомісячний пенсійний фонд в області складає 944 мільйона гривень, пенсії отримують 245 тисяч людей. Це дані від заступниці начальника Пенсійного фонду в області Олени Романченко. Вона розповіла, як отримати пенсію людям, які, рятуючись від бойових дій, переїхали в Кіровоградську область.

"Вони можуть звернутися в будь-який сервісний центр Пенсійного фонду України та повідомити свою нову адресу проживання, паспортні дані та номер телефону. Їм нарахують пенсію через Ощадбанк, не відкриваючи рахунку, так звана "Швидка копійка", або через "Укрпошту"".

За тиждень переадресувати свої пенсії до відділень пошти Кіровоградської області вирішили пів сотні жителів інших регіонів.

Читайте також

На початок