Черкаські волонтери плетуть маскувальні сітки, роблять "кікімори" та бинти

Черкаські волонтери плетуть маскувальні сітки, роблять "кікімори" та бинти

Черкаські волонтери плетуть маскувальні сітки, роблять "кікімори" та бинти
Суспільне Черкаси

Жителі Дніпровського мікрорайону, що в Черкасах, з рибацьких тенет і тканини виготовляють маскувальні сітки. Готове плетиво готують на фронт та блокпости, розповів Суспільному координатор волонтерської громадської ініціативи "Наш батальйон" Олександр Василенко.

За словами Олександра Василенка, люди працюють у дві зміни. Крім сіток, вони створюють "кікімори"та перев’язувальні бинти.

Потреба у матеріалах є, як і у волонтерах, розповіла голова ветеранів-волонтерів Дніпровського району Клавдія Білоблоцька.

Перев’язувальні бинти виготовляють в одному з приміщень ветерансько-волонтерської організації мікрорайону. Шиють їх із простирадел та наволока, сказала черкащанка Катерина Щербина.

"Ми робимо такі перев’язувальні бинти чи джгути. Для цього потрібна біла тканина, бажано бавовна", – розповіла жінка.

Черкаські волонтери плетуть маскувальні сітки, роблять "кікімори" та бинти
Черкаські волонтери працюють у дві зміни. Суспільне Черкаси

У сусідній кімнаті плетуть маскувальні сітки. Сімдесяти однорічна Валентина Бочило також волонтерить.

"Я вдома не можу всидіти, вийшла сюди і тепер працюю. Навчилася швидко і плету. Я задоволена в тому, що хоч можу маленьку роботу виконати для фронту", – розповіла черкащанка.

За день виготовляють одну сітку розміром чотири на вісім метрів. 15 таких вже відправили на фронт та блокпости, сказав координатор волонтерської громадської ініціативи "Наш батальйон" Олександр Василенко.

"Використовуються будь-які матеріали, але які не видають блиск, тому що снайпери працюють, то треба, щоб взагалі не блищало. Бавовняна тканина краще для використання, але можна і синтетику, аби вона дала природній фон", – пояснив Олександр Василенко.

За основу використовують рибацькі сітки. Їх приносять місцеві волонтери, сказав чоловік.

"Два заводи, які були в Україні, нині не виготовляють їх. Харків, Дніпропетровськ. Вони нині під обстрілами. І ця сітка – це суто рибацька сітка, яку добровольці привезли нам", – прокоментував Олександр Василенко.

Черкасець Микола Назаренко розповів: у перші дні війни здавав кров на потреби військових, намагався записатися до тероборони та бути вдома не зміг.

"Мені так сподобалося. І хороші люди, і позитивна атмосфера. Коли приходиш додому, отримуєш таке моральне задоволення від того, що, дійсно, якусь хоч маленьку часточку приніс якоїсь своєї допомоги", – пояснив чоловік.

За словами голови ветеранів-волонтерів Дніпровського району Клавдії Білоблоцької, волонтери працюють у дві зміни.

"Буває такі люди у нас, що і вночі залишаються, і вночі плетуть, тому що хлопці потребують сітки", – розповіла вона.

Пані Клавдія сказала, що нині є потреба у синтепоні та тканині, а також волонтерах.

Що відомо

  • 24 лютого о четвертій годині ранку Росія напала на Україну. Президент Росії Володимир Путін виступив з екстреним зверненням до громадян, в якому повідомив про рішення щодо початку військової операції на Донбасі.
  • Зранку 1 березня на Черкащині зафіксували чотири вибухи в Уманському районі. Життю черкаських військових, які отримали травми під час вибухів в Умані, нічого не загрожує.
  • У боях з російськими окупантами загинули двоє військових родом із Черкащини. Про це повідомили у Черкаському обласному територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки.
  • Під час обстрілу російськими військами загинув черкащанин, про це розповів міський голова Черкас Анатолій Бондаренко.
  • 6 березня у зв‘язку зі значною кількістю громадян, які їхали на авто в напрямок західних областей, біля міста Умань, спостерігалось скупчення машин та уповільнення руху протяжністю близько 20 кілометрів. Тому рятувальники встановили намети для відпочинку та обігріву громадян, розповіла речниця ГУДСНС області Юлія Норовкова.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Читайте також

На початок