МЗС оприлюднило список компаній, які залишаються у Росії попри війну

МЗС оприлюднило список компаній, які залишаються у Росії попри війну

МЗС оприлюднило список компаній, які залишаються у Росії попри війну
. МЗС

Міністерство закордонних справ опублікувало список компаній, які вирішили залишитися в Росії та продовжити свій бізнес попри збройну агресію РФ проти України.

Перелік оприлюднений на Facebook-сторінці МЗС.

"МЗС України закликає зазначені компанії переглянути свої рішення та повністю припинити діяльність в РФ, відповідальний бізнес, уряди та споживачів з усього світу — бойкотувати такі компанії та їхні продукти", — йдеться у повідомленні.

Читайте також: "Залізна завіса вже опустилася". Які компанії йдуть з Росії через її напад на Україну

Як зазначили в міністерстві, кожен товар, який постачає, виробляє або продає компанія на російському ринку, робить свій внесок до військового бюджету, що завжди був пріоритетом для російського уряду у порівнянні з будь-якими елементарними потребами власних громадян.

"Незалежно від розміру інвестицій чи частки Росії у глобальному портфелі, компанії, які дотримуються стандартів і цінностей екологічного, соціального та корпоративного управління, не мають морального права продовжувати діяльність у країні, яка вчиняє масові воєнні злочини на території іншої країни", — наголосили в МЗС.

У міністерстві зауважили, що єдиним винятком можуть бути компанії, чиї постачання обґрунтовані критичними гуманітарними потребами.

Зокрема, станом на 10 березня в РФ працюють торговельні компанії Auchan та Metro, виробники електроніки Samsung Electronics і Huawei, банки Credit Agricole, Raiffeisen Bank та UniCreditGroup, виробник шин Michelin, фармацевтичні компанії Pfizer та Johnson & Johnson та інші.

Що відомо

  • Найбільша у світі група продуктів харчування Nestle заявила 9 березня, що призупинила всі капітальні інвестиції в Росії після її вторгнення в Україну.
  • Всесвітній економічний форум у Давосі виступив на боці України і заморозив відносини із Росією, включаючи стратегічне партнерство з конгломератами, якими керують російські олігархи.
  • Компанія PepsiCo заявила, що припиняє рекламну діяльність та продаж своїх напоїв на території Росії через її агресію проти України.
  • Раніше, корпорація Coca-Cola та Pepsi заявили, що призупиняють роботу в Росії на тлі російської агресії проти України.
  • McDonald's і KFC призупиняють роботу в Росії.

Читайте також

Вторгнення Росії. День чотирнадцятий. Онлайн

Russia invades Ukraine — live updates from Suspilne

"Буча, Гостомель, Ірпінь стають другим Донецьким аеропортом". Що відбувається у Київській області

Путін вчинив як воєнний злочинець". Інтерв'ю з доктором юридичних наук Савчиним

Війна — усі останні новини

На початок