У МАГАТЕ відреагували на знеструмлення Чорнобильської АЕС

У МАГАТЕ відреагували на знеструмлення Чорнобильської АЕС

У МАГАТЕ відреагували на знеструмлення Чорнобильської АЕС
iaea.org

Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) повідомило, що на захопленій росіянами Чорнобильській АЕС достатньо води для охолодження відпрацьованого ядерного палива без потреби в електропостачанні.

Про це йдеться у заяві організації.

У МАГАТЕ зазначили, що 9 березня українська сторона поінформувала про відсутність електроенергії на одній з двох зовнішніх ліній електропередач ЧАЕС.

"Ця лінія електропередачі не забезпечує живлення обладнання, пов’язаного з безпекою. Проте через цю втрату електроенергії виникли труднощі з проведенням поточного технічного обслуговування та ремонту деякого критичного для безпеки обладнання", – поінформувало Держатомрегулювання України.

Водночас у МАГАТЕ заявили, що теплового навантаження басейну витримки відпрацьованого палива та обсягу води для його охолодження достатньо для ефективного відведення тепла без потреби в електропостачанні.

"Крім того, на об’єкті є резервні аварійні дизельні генератори на випадок повної втрати електроенергії", – зазначили в організації.

Там нагадали, що з моменту виведення Чорнобильська АЕС з експлуатації на різних майданчиках об’єктах залишаються значні обсяги відпрацьованого палива та інших радіоактивних відходів. У зв’язку з цим генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі закликав уникати будь-яких бойових дій, які можуть загрожувати безпеці українських атомних електростанцій.

"Будь-яка аварія, спричинена внаслідок військового конфлікту, може мати надзвичайно серйозні наслідки для людей та навколишнього середовища в Україні та за її межами", – попередили в МАГАТЕ.

Що передувало

9 березня в Енергоатомі повідомили, що Чорнобильська АЕС та всі ядерні об‘єкти зони відчуження залишились без електропостачання. Зазначається, що на сховищі відпрацьованого ядерного палива-1 зберігається близько 20 тисяч відпрацьованих паливних збірок. Вони потребують постійного охолодження, яке можливе лише за наявності електропостачання.

"Якщо ж його не буде, то насоси не виконуватимуть охолодження. Як наслідок – зросте температура в басейнах витримки, виникне паріння і вихід радіоактивних речовин у довкілля", – попередили в Енергоатомі.

Пізніше міністр закордонних справ Дмитро Кулеба повідомив, що для забезпечення живлення ЧАЕС та її об’єктів підключать резервні дизель-генератори, але їх вистачить лише на 48 годин.

"Потім відключиться система охолодження сховища відпрацьованого ядерного палива, що загрожуватиме витоком радіації", — заявив міністр.

У зв’язку з цим він закликав міжнародну спільному негайно вимагати від Росії припинити вогонь і дати ремонтним бригадам можливість якнайшвидше відновити електропостачання АЕС.

Своєю чергою очільник МЗС Латвії Едгарс Рінкевичс закликав МАГАТЕ відреагувати на ситуацію зі знеструмленням Чорнобильської АЕС.

"Росія має вжити всіх заходів для гарантування безпеки об'єкта та допустити до роботи ремонтні бригади. Закликаю МАГАТЕ негайно втрутитися у цю ситуацію", — написав він у Twitter.

Війна — усі останні новини

Що відомо

  • Окупанти захопили ЧАЕС 24 лютого — у перший день повномасштабного вторгнення РФ в Україну.
  • 6 березня мер Славутича Юрій Фомічев повідомив, що персонал Чорнобильської атомної електростанції працює без можливості змінитися та повернутися у місто Славутич до своїх рідних.
  • 9 березня Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) заявило, що більше не отримує даних від системи моніторингу ядерних матеріалів на Чорнобильській АЕС.
  • Станом на 9 березня, тобто 15-й день поспіль, співробітники Чорнобильської АЕС перебувають у заручниках. Рівень радіації у зоні невідомий.
  • Вранці 24 лютого президент Росії Володимир Путін виступив з екстреним зверненням до громадян, в якому повідомив про рішення щодо початку військової операції на Донбасі, яка вилилася у повномасштабне вторгнення в Україну.

Читайте також

Чорнобильська АЕС знеструмлена. Чим це загрожує

Вторгнення Росії. День чотирнадцятий. Онлайн

Russia invades Ukraine — live updates from Suspilne

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок