НБУ рекомендує українцям, які евакуюються за кордон, не вивозити готівкову гривню

НБУ рекомендує українцям, які евакуюються за кордон, не вивозити готівкову гривню

НБУ рекомендує українцям, які евакуюються за кордон, не вивозити готівкову гривню
Фото: Суспільне

Національний банк рекомендує українцям, які евакуюються за кордон, не вивозити з собою готівкову гривню, а внести її на свої карткові рахунки в Україні. Про це повідомляє пресслужба Нацбанку.

Внести готівку на карткові рахунки можна:

  • у відділенні банку, маючи з собою паспорт;
  • через платіжні пристрої з функцією приймання готівки – термінали самообслуговування, банкомати з функцією приймання готівки.

Українці за кордоном можуть безготівково сплачувати за товари та послуги за допомогою платіжних карток, випущених українськими банками, а також знімати необхідні суми готівкою в іноземній валюті країни перебування, повідомили в НБУ.

Як пояснили у Нацбанку, конвертація за такими операціями відбуватиметься за курсом, установленим українським банком-емітентомБанк-емітент — це банк, що випускає в обіг пластикові картки, цінні папери або грошові банкноти., а не курсом готівкового обміну.

"Під час війни значна частина українців була вимушена залишити свої домівки та рятуватися в сусідніх країнах. Громадяни, які залишили країну, маючи з собою готівкову гривню, зіткнулися з неможливістю обміняти її на валюту або вимушені здійснювати такий обмін майже за безцінь”, — повідомив заступник Голови Національного банку України Олексій Шабан.

За його словами, Національний банк розуміє цю проблему та вже працює над її вирішенням із центральними банками сусідніх країн.

“Але це займе час. Отже, якщо ви ще не перетнули кордон, рекомендуємо поповнити свій банківський рахунок в Україні і безпечно використовувати за кордоном свою платіжну картку. Тоді курс конвертації буде набагато кращим за курс "чорного ринку", — пояснив Шабан.

Національний банк України не встановлював жодних обмежень на безготівкові розрахунки, зокрема лімітів щодо сум здійснення операцій із використанням платіжних карток за кордоном.

Що відомо

  • Українцям, які перетинають кордон з ЄС через повномасштабне вторгнення Росії, немає потреби подаватись на статус біженця. Євросоюз ухвалив рішення про надання тимчасового захисту українцям, який набуде чинності після оприлюднення. Про це в марафоні на UA:Перший сказала радниця агентства ООН у справах біженців Лідія Кузьменко.
  • Рада ЄС 4 березня одноголосно підтримала рішення ввести систему тимчасового захисту для українських біженців, що рятуються від війни, яка розв’язана Росією проти України. Це включає дозвіл на проживання, доступ до ринку праці, до житла, до медичної допомоги, а також до освіти для дітей.
  • Станом на 6 годину ранку 9 березня найбільше людей намагалися виїхати з України через перед пунктами пропуску на кордоні з Польщею.

Читайте також

Вторгнення Росії. День чотирнадцятий. Онлайн

Russia invades Ukraine — live updates from Suspilne

"Буча, Гостомель, Ірпінь стають другим Донецьким аеропортом". Що відбувається у Київській області

Путін вчинив як воєнний злочинець". Інтерв'ю з доктором юридичних наук Савчиним

Війна — усі останні новини
На початок