Рада ЄС одноголосно підтримала систему тимчасового захисту для біженців з України

Рада ЄС одноголосно підтримала систему тимчасового захисту для біженців з України

Рада ЄС одноголосно підтримала систему тимчасового захисту для біженців з України

Рада ЄС 4 березня одноголосно підтримала рішення ввести систему тимчасового захисту для українських біженців, що рятуються від війни, яка розв’язана Росією проти України.

Про це ідеться на сайті Європейської Ради.

"Тимчасовий захист є надзвичайним механізмом, який може застосовуватися у випадку масованого притоку людей, та який призначений для надання негайного та колективного (тобто, без необхідності вивчення окремих подань) захисту для переміщених осіб, які не можуть повернутися до країни походження", — йдеться у повідомленні.

Спрощений порядок дозволить уникнути перевантаження національних систем надання притулку в країнах Євросоюзу та надати переміщеним особам доступ до прав по всьому ЄС. Це включає дозвіл на проживання, доступ до ринку праці, до житла, до медичної допомоги, а також до освіти для дітей.

Після остаточного ухвалення, це рішення активує тимчасовий захист на первинний період в один рік. Цей термін може автоматично продовжуватися на наступні шість місячних періодів, на загальний термін максимум до одного року.

Громадянам третіх країн, що проживали в Україні до початку війни 24 лютого, буде також дозволено тимчасове перебування на території ЄС для безпечного повернення в країни походження. Якщо це не є можливим, вони можуть подавати прохання на отримання притулку за стандартною процедурою, що передбачена законодавством країни Євросоюзу.

"Усі, хто втікає від війни, отримає статус і доступ до освіти, медичної допомоги та роботи. Водночас ми працюємо над спрощенням перетину кордону для людей і їхніх домашніх улюбленців, з необхідними безпековими перевірками", — сказав віцепрезидент з європейського способу життя Маргарітіс Схінас.

Вторгнення Росії в України — останні новини.

Читайте також

Біженці на кордоні з Польщею: 20-кілометрові затори та польові кухні

"Залізна завіса вже опустилася". Які компанії йдуть з Росії через її напад на Україну

Переговори, Ізюм, мобілізація. Вторгнення Росії в Україну. День восьмий. Онлайн

Що робити цивільним під час обстрілів — поради Міноборони, СБУ, ДСНС

Перелік офіційних державних каналів для отримання оперативної інформації

Укриття в Україні: де шукати. Інтерактивні карти та пункти надання допомоги

На початок