Країни ЄС домовилися 7 березня розпочати процес розгляду заявок на членство, поданих Україною, Грузією та Молдовою, повідомляє Politico.
Рішення 27 держав-членів є першим кроком у комплексному процесі ухвалення рішення про приєднання нових членів, який може затягнутися на роки. Посли ЄС попросили виконавчі органи союзу представити "думку" за заявками трьох країн, заявили представники Франції, яка наразі головує у ЄС.
Хоча цей крок є лише технічним кроком, зазначає видання, він має значну символічну цінність. Протягом багатьох років ЄС не рухався до розширення, ці рішення блокувалися різними членами, включаючи Францію та Нідерланди, а також поганими результатами щодо боротьби з корупцією в нових країнах-членах, таких як Болгарія чи Румунія.
За словами одного дипломатів, пише Politico, під час зустрічі 7 березня посли ЄС зголосилися з двох питань: по-перше, що ЄС має розпочати офіційний процес оцінки готовності країн до вступу; і по-друге, лідери ЄС мають обговорити цю тему на саміті пізніше цього тижня.
Що відомо
- Президент Володимир Зеленський 28 лютого підписав заявку на членство України в Європейському Союзі.
- 26 лютого президент Володимир Зеленський заявив, що зараз, коли Збройні сили України боронять Україну від російських військ, настав час ухвалити рішення про членство України в ЄС.
- Голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн висловилась на підтримку вступу України до складу Євросоюзу.
- Згідно з опитуванням Соціологічної групи "Рейтинг", оприлюдненого 17 лютого 2021 року, вступ до ЄС підтримують 68% українців, до НАТО — 62% громадян, що є найвищим показником за всю історію подібних спостережень із 2014 року.
- 17 лютого Верховна рада ратифікувала Угоду між Україною та Європейським Союзом і його державами-членами про спільний авіаційний простір.
Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!