"Діти – це не маленькі дорослі". Полтавська психологиня про те, чи варто говорити з дітьми про війну

"Діти – це не маленькі дорослі". Полтавська психологиня про те, чи варто говорити з дітьми про війну

"Діти – це не маленькі дорослі". Полтавська психологиня про те, чи варто говорити з дітьми про війну
Фото: pexels.com

Розповідати інформацію дозовано і лише у тих випадках, коли діти про це запитують. Психологиня Наталія Панченко розповіла, як потрібно говорити з дітьми про війну та як пояснити про потребу йти до сховища.

Діти сприймають цю інформацію по-іншому. Вони можуть сміятися, жартувати або плакати. Таким чином психіка їх захищає від того, що вважає небезпечним, говорить психологиня.

"Якщо дитина плаче, треба спуститися на один рівень з нею, присісти, зловити зоровий контакт, взяти за руку, обійняти і сказати: «Відбувається війна, мама й тато поряд, ми тебе захистимо, це наше основне завдання зараз». Тому ми, наприклад, зараз йдемо в бомбосховище, тому ми їдемо на кордон, бо там безпечніше. Дитина повинна розуміти, що її захищають", − каже Наталія Панченко.

Дитина не повинна відчувати небезпеку ще й від батьків. Для того, аби заспокоїти дитину, перш за все, треба заспокоїти себе, радить Наталія Панченко.

"Коли дитинка сміється – сміємося разом з нею. Важливо з нею гратися, перетворюйте все у гру. Діти спокійно сприйматимуть інформацію і будуть спокійні тільки, коли батьки будуть спокій".

За словами психологині, про війну дитину потрібно розповідати лише, якщо вона запитує. Подробиці треба пояснювати, відповідно до віку дитини.

"Головне, щоб дитина слухала, коли ви йдете до бомбосховища чи до укриття. Якщо ж це випадки вуличних боїв, то дитині треба пояснити, що «оці дядьки погані і не треба підходити до вікон». Розповідати треба дозовано, діти – це не маленькі дорослі. Вони не повинні розуміти весь жах вторгнення. Вони не зрозуміють, а тільки налякаються".

Що відомо:

  • Уранці 24 лютого президент Росії Володимир Путін виступив з екстреним зверненням до громадян, в якому повідомив про рішення щодо початку військової операції на Донбасі.
  • Президент Володимир Зеленський оголосив про запровадження воєнного стану по всій Україні. Верховна Рада проголосувала за запровадження воєнного стану.

Читайте також:

На початок