Що робити, коли чуєш фантомну сирену: поради полтавської психологині

Що робити, коли чуєш фантомну сирену: поради полтавської психологині

Що робити, коли чуєш фантомну сирену: поради полтавської психологині
ФОТО: gettyimages

Аби уникнути фантомних сирен, потрібно скласти план дій, проживати страх та не перевантажувати себе інформацією. Про це Суспільному розповіла психологиня Наталія Панченко.

За її словами, відчуття фантомної сирени Це стан, при якому чуєш звук сирени, хоча насправді його немаєвиникає, коли чогось дуже боїшся.

"Якщо ми ситуацію не опрацьовуємо, тобто ховаємо, наприклад, вмовляємо себе, що нічого не станеться, що все нормально. Є відсоток людей, які жаліються, що їм доводиться туди-сюди бігати. Або, коли звучить сирена, а люди просто стоять в чергах і гуляють вулицями. Тобто нехтують правилами безпеки. То люди, які бояться загрози, символом якої є сирена, але це не пропрацьовують, починають чути фантомну сирену. Тому що насправді їм страшно, а вони цей страх не проживають і не показують", − говорить психологиня.

У таких випадках потрібно скласти план дій, аби чітко розуміти, що треба робити і що може трапитися. Фантомна сирена звучить у тому випадку, коли людина вже настільки перенапружена інформацією, що мозок починає збиватися і видавати сигнал небезпеки там, де його нема, говорить Наталія Панченко.

"Це може відбуватися і в перенасиченні інформаційного поля. Коли ви 24 на 7 "скролите" стрічку з відео, коли 24 на 7 включений телемарафон, коли постійно в ґаджетах, тому що страшно пропустити той момент, що ось на нас нападуть. Мозок не встигає опрацьовувати таку кількість травмуючої для нього інформації".
Що робити, коли чуєш фантомну сирену: поради полтавської психологині
Фото: pexels.com

Аби не було панічних атак та фантомних сирен, важливо проживати цей страх. Слід його проговорити або поплакати, радить психологиня Наталія Панченко.

"Коли ви розвантажуєте психіку, ви проговорюєте це, але проговорюєте з людьми, які вас розуміють, а не будуть наганяти на вас паніку. На 12-й день (війни Росії проти України – ред.) уже навіть перевіреної стовідсотково правдивої інформації забагато для нашого мозку. Дивитися новини треба, розуміти, що відбувається, треба, але виділяйте на це дві-три години".

Що відомо:

  • Уранці 24 лютого президент Росії Володимир Путін виступив з екстреним зверненням до громадян, в якому повідомив про рішення щодо початку військової операції на Донбасі.
  • Президент Володимир Зеленський оголосив про запровадження воєнного стану по всій Україні. Верховна Рада проголосувала за запровадження воєнного стану.
  • На Полтавщині систему оповіщення населення не вмикатимуть у тестовому режимі. Кожен сигнал зараз сповіщає про небезпеку. Про це Суспільному розповів тимчасово виконувач обов’язків директора департаменту цивільного захисту Полтавщини Віктор Стеблянко.

Читайте також:

Як діяти під час увімкнення системи оповіщення на Полтавщині: роз’яснення

На початок