Росія використовує в Україні чеченську тактику — британська розвідка

Росія використовує в Україні чеченську тактику — британська розвідка

Росія використовує в Україні чеченську тактику — британська розвідка
Фото: Андрій Міхєєв

Російські війська вирішили розпочати масовані обстріли населених пунктів України, зокрема Харкова, Чернігова та Маріуполя, через жорсткий опір українських сил. При цьому вони вдаються до тактики, яку раніше застосовували під час війн у Чечні та Сирії.

Про це йдеться у розвідувальному звіті Міністерства оборони Великої Британії, повідомляє The Guardian.

"Масштаби та сила українського опору продовжують дивувати Росію. У відповідь вона завдала ударів по населених пунктах у кількох місцях, включаючи Харків, Чернігів та Маріуполь", — йдеться у повідомленні.

Аналітики зазначають, що Росія вдавалося до аналогічної тактики застосовувалася у Чечні 1999 р. та Сирії у 2016 р., вдаючись при цьому як до повітряних, так і наземних ударів. Британська розвідка вважає, що швидше за все це є спробою зламати український моральний дух.

При цьому Кремль неодноразово заперечував, що завдає ударів по цивільних районах.

Окрім того, розвідка дійшла висновку, що Росія намагається приховати бензовози, маскуючи їх під звичайні машини підтримки. За даними британської сторони, паливні колони продовжують атакувати українські сили, що суттєво сповільнює просування російських військ.

Що відомо

  • Володимир Зеленський заявив, що Україна успішно протидіє агресії російських військ, однак потребує більшої допомоги, щоб захистити своє сьогодення.
  • На Київщині військовослужбовці РФ захопили у заручники цивільних місцевих мешканців.
  • Міністерство оборони Росії наказало вилучати документи у військовослужбовців Збройних сил РФ, а у разі загибелі таємно вивозити їхні тіла або знищувати на місці.
  • За оцінкою українського Генерального штабу, під час бойових зіткнень зі Збройними силами російські війська втратили вбитими та пораненими понад 11 тисяч людей.
  • Колишній посол США в Росії Майкл Макфол закликав НАТО негайно відправити в Україну всі 70 винищувачів МІГ, які має Альянс у своєму розпорядженні.
  • Російська армія продовжує обстрілювати міста та селища в Київській області, намагаючись прорватись до столиці.
  • Президент Володимир Зеленський під час онлайн-зустріч із сенаторами Конгресу США закликав ввести "безпольотну зону" над Україною для російської авіації.
  • Президент Зеленський заявив, що саміт НАТО 4 березня був слабким, а сам Альянс фактично дав "зелене світло" для подальших обстрілів з боку РФ, оскільки відмовився закривати небо надо Україною для російської авіації.
  • Міжнародну петицію до НАТО щодо запровадження безполітної зони вже підписали мільйон людей. Для цивільної авіації повітряний простір України закритий від самого початку війни. Ідеться про закриття неба над Україною для російської військової авіації. No-Fly Zone над Україною, або Закрите небо для російської авіації над Україною означатиме, що військові сили – в цьому випадку НАТО – бо до нього звертається Україна, – повинні будуть патрулювати повітряний простір над Україною і повинні будуть збивати літаки чи гелікоптери-порушники.
  • Росія використовує повітряно-космічні сили для атак українських міст та населених пунктів, тому питання щодо закриття неба над Україною треба вирішити за декілька днів, заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.
  • Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що НАТО не вводитиме літаки чи війська на територію України.

Читайте також

Війська РФ у Бучі обстрілюються будинки, авто, убивають мирних жителів і навіть дітей — міськрада

Путін вчинив як воєнний злочинець". Інтерв'ю з доктором юридичних наук Савчиним

Вторгнення Росії в Україну. День 11. Онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини й ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок