"У нього дійсно велике серце". Біатлоніст Ерік Лессер запустив інформаційну кампанію для України

"У нього дійсно велике серце". Біатлоніст Ерік Лессер запустив інформаційну кампанію для України

Ексклюзивно
"У нього дійсно велике серце". Біатлоніст Ерік Лессер запустив інформаційну кампанію для України
AP

Титулований німецький спортсмен захотів допомогти не тільки словом, а й ділом.

Один із лідерів збірної Німеччини з біатлону Ерік Лессер активно підтримує Україну після повномасштабного вторгнення Росії за участі Білорусі на її територію.

Під час етапу Кубка світу у фінському Контіолагті 33-річний німець виступав із українською символікою на своїй гвинтівці та на елементах спортивної форми. Але на цьому триразовий призер Олімпійських ігор вирішив не зупинятись.

Читайте також: Лідер збірної Німеччини з біатлону Лессер закінчить кар'єру після завершення сезону Кубка світу

У суботу, 5 березня, на сторінках Лессера в соціальних мережах, зокрема, у Instagram і у Facebook, почали з'являтись пости російською мовою. Як виявилось, їх писала українська біатлоністка Анастасія Меркушина для того, аби розповісти правду про війну в Україні.

У коментарі для Суспільне Спорт українка зізналась, що Лессер особисто звернувся до неї та запропонував допомогу в тому, аби поширювати правдиву інформацію про те, що відбувається після нападу Російської Федерації на Україну.

"У нього дійсно велике серце, і він запропонував свій простір, щоб донести правду до російських підписників. Я попереджала, що буде багато хейту і непорозуміння. Однак він сказав, що це неважливо, що окрім синьо-жовтих прапорів, він хоче допомогти ділом. У мене не вистачає слів, як я йому вдячна", - наголосила Анастасія.

На момент публікації цього матеріалу на сторінці німецького біатлоніста вийшло три пости про війну в Україні. Зокрема, у першій публікації Анастасія Меркушина розповіла про себе та тематику майбутніх дописів:

"Вітаю, мене звати Настя Меркушина, і я хочу показати вам війну на власні очі. Під час інформаційних війн важко знайти правду, тому я попросила своїх друзів надіслати мені фотографії, зроблені ними. Усі ці матеріали будуть на цій сторінці [сторінці Еріка Лессера]. Картина вийшла дуже страшна, страшніше, ніж показали по телевізору, адже там залишається шанс, що все це виявиться лише поганим фільмом".

У наступних же публікаціях Анастасія показала світлини із Чернігова. Саме в цьому місті мешкає та тренується чимало українських біатлоністів. Серед них - і Богдан Цимбал, який наразі ховається в укритті з маленькою дитиною та дружиною через те, що Чернігівська область постійно перебуває під обстрілами російських військ.

При цьому поки інші команди виступають на етапах Кубка світу, основна українська збірна була вимушена призупинити змагальний і тренувальний процес. Дехто зі спортсменів навіть вирушив боронити кордони держави від нападу російських військ. Зокрема, Дмитро Підручний приєднався до лав Національної гвардії України.

Читайте також: Двоє учасників Олімпіади-2022 приєднались до лав Нацгвардії України

Водночас білоруські та російські спорстмени були відсторонені Міжнародним союзом біатлоністів (IBU) від усіх змагань під егідою цієї організації та достроково завершили сезон 2021/2022 на міжнародному рівні. Точний термін дії цього рішення IBU наразі невідомий.

Як міжнародний спорт реагує на повномасштабне вторгнення РФ в Україну

Вибір редакції

На початок