Волинь звернулася до НАТО щодо закриття повітряного простору над Україною

Волинь звернулася до НАТО щодо закриття повітряного простору над Україною

Волинь звернулася до НАТО щодо закриття повітряного простору над Україною
. Фото: wikimapia

5 березня у Луцьку відбулося одразу два сесійні засідання. Спершу Луцькрада, а згодом і Волинська обласна рада вирішили звернутися до країн-членів НАТО із проханням закрити над Україною повітряний простір від ворожих літаків та ракет.

Рішення депутати обох органів місцевого самоврядування ухвалили одноголосно.

Звернення Луцькрада та Волиньрада адресували президенту США Джо Байдену, президенту Франції Емманюелю Макрону, Федеральному канцлеру Німеччини Олафу Шольцу.

Звернення Волинської обласної ради

Волиньрада своє звернення щодо закриття неба над Україною опублікувала у двох варіантах: українською та англійською мовами.

"Українська нація мужньо веде боротьбу проти російського загарбника. Легка прогулянка, на яку розраховував Путін, перетворилася у пекло. Ми завдаємо ворогу втрат на землі і у повітрі. Орди окупантів зіткнулися з шаленим спротивом і несуть величезні втрати. У безсильній люті московський агресор вдається до варварських бомбардувань українських міст та сіл, знищує цивільне населення і критичну інфраструктуру, створює гуманітарну катастрофу", – йдеться у зверненні від обласних депутатів.

Також обранці закликали країни НАТО надати Україні новітні системи ППО і ПРО.

"Вважаємо, що зволікання з таким рішенням є сигналом по замовчуванню для агресора безкарно продовжувати бомбардувати наші населені пункти та примножувати численні жертви серед мирного населення, переважно жінок та дітей", – зазначили представники обласної ради.

Звернення Луцької міської ради

Своє звернення до країн-членів НАТО щодо негайного закриття неба над Україною обранці Луцької громади також скерують Прем’єр-міністру Великобританії Борису Джонсону, Генеральному Секретареві НАТО Єнсу Столтенбергу, урядам та парламентам країн-членів НАТО та послам та дипломатичному корпусу всіх держав НАТО.

"Загиблі та поранені діти, жінки, зруйновані інфраструктура міст і підприємств, лікарні, школи, дитячі садки, – така ціна вашого зволікання.Рішення, яке врятує тисячі людських життів, у вас на столі. Саме час проявити свою сміливість, відповідальність та рішучість перед всім світом", – йдеться у зверненні.

Загалом на Волині станом на вечір 5 березня ще 19 територіальних громад звернулися із закликом до глав держав та урядів, парламентів та народів держав-членів НАТО підтримати прохання Президента України Володимира Зеленського про закриття неба над Україною.

Що відомо

  • Президент України Володимир Зеленський заявив, що саміт НАТО 4 березня був слабким, а сам Альянс фактично дав "зелене світло" для подальших обстрілів з боку РФ, оскільки відмовився закривати небо надо Україною для російської авіації.
  • Міжнародну петицію до НАТО щодо запровадження безполітної зони вже підписали мільйон людей. Для цивільної авіації повітряний простір України закритий від самого початку війни. Ідеться про закриття неба над Україною для російської військової авіації. No-Fly Zone над Україною, або Закрите небо для російської авіації над Україною означатиме, що військові сили – в цьому випадку НАТО – бо до нього звертається Україна, – повинні будуть патрулювати повітряний простір над Україною і повинні будуть збивати літаки чи гелікоптери-порушники.
  • 3 березня Володимир Зеленський провів інтерв’ю з іноземними ЗМІ. Під час нього він заявив, що агресія Росії не обмежиться Україною, закликав запровадити в українському небі безполітну зону, а також передати ВПС України військові літаки.
  • Росія використовує повітряно-космічні сили для атак українських міст та населених пунктів, тому питання щодо закриття неба над Україною треба вирішити за декілька днів, заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.
  • Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що НАТО не вводитиме літаки чи війська на територію України.
На початок