З початку повномасштабного вторгнення Росії львівський "Охматдит" прийняв понад 30 дітей

З початку повномасштабного вторгнення Росії львівський "Охматдит" прийняв понад 30 дітей

Ексклюзивно
З початку повномасштабного вторгнення Росії львівський "Охматдит" прийняв понад 30 дітей
ЛОДКЛ "Охматдит"

З початку повномасштабного вторгнення Росії до України 24 лютого лікарні вимушені працювати в новому режимі. Пацієнтів з інших областей, що зазнали російських атак, тепер приймає, зокрема, й Львівщина. Серед медичних закладів, які перейшли в ургентний режим, — львівська обласна дитяча лікарня "Охматдит". Суспільне дізналося, як змінилася робота лікарні та кому наразі там надають допомогу.

Ургентний режим означає, що медустанова тимчасово зосереджується на терміновій і невідкладній допомозі. Нині планових операцій в "Охматдиті" не проводять — лише невідкладні.

"Ми зараз приймаємо дітей з областей, де ведуться воєнні дії, — розповіла Суспільному комунікаційниця лікарні Зоряна Бутковська. — Від початку воєнних дій прийняли вже більше 30 дітей із різними діагнозами. Є й кульові поранення, й переломи".

Привозять дітей віком від одного місяця до 10 років: з Харківської, Київської, Житомирської, Сумської, Запорізької областей. "Всім надається допомога", — переконують у лікарні. Після того, як стан дітей вдяється стабілізувати, деяких із них відправляють до Польщі: "Якщо є така потреба, їм у дорогу надається все, що їм потрібно з гуманітарної допомоги: одяг, їжа, медикаменти".

У Льовові очікують на приїзд нових пацієнтів, зокрема дитини, яка народилася в бомбосховищі в Києві. Прибувають і діти, які лежали в київському "Охматдиті": "Коли їх почали бомбити, перевели до нас".

Серед пацієнтів є ті, хто доїхали до Львова після кількох важких днів у дорозі, впродовж яких їх не було можливості годувати — у декого з них через це починалися судоми.

Також до лікарні потрапила новонароджена дитина, яка не могла їсти мамине молоко. "Сталася вимушена лактація, і молоко пішло з кров'ю через пошкодження грудей", — пояснили в "Охматдиті".

Попри те, що проблеми пандемії COVID-19 в Україні відійшли на другий план, вірус нікуди не дівся. "З ковідом теж приїжджали з інших областей і госпіталізовувалися", — ділиться Зоряна Бутковська. Проте в лікарні заспокоюють, що в них є всі можливості, аби також надавати допомогу інфікованим.

Крім того, всім пацієнтам "обов'язково надається психологічна допомога".

Наразі лікарня регулярно отримує гуманітарну допомогу й частину пересилає в більш гарячі точки країни, які її потребують, у тому числі до Києва й Харкова.

"До нас дуже багато приїжджає гуманітарної допомоги з Польщі, — каже комунікаційниця медзакладу. — Багато допомоги від волонтерів. Кожного дня практично поступає".

У "Охматдиті" запевняють, що нині вистачає ресурсів, рук і персоналу задля повноцінної роботи: "Лікарня повністю всім забезпечена та готова надавати допомогу 24/7 усім. В разі, якщо, не дай бог, тут почнуться воєнні дії, уже є підготовлений резервний госпіталь".

Що відомо

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну. День дев'ятий. Онлайн

Читайте нас в Instagram: головні новини регіону

На початок