Єврокомісія зупиняє співпрацю з росіянами у галузі інновацій та технологій

Єврокомісія зупиняє співпрацю з росіянами у галузі інновацій та технологій

Єврокомісія зупиняє співпрацю з росіянами у галузі інновацій та технологій
Прапори ЄС. Фото: АР

Європейська комісія оголосила призупинення співпраці з російськими організаціями у галузі досліджень, науки та інновацій. Про це ідеться на сайті ЄК.

"Ми вирішили не брати участь у подальших проєктах співпраці з російськими структурами. Тому я вирішив призупинити підготовку грантової угоди для чотирьох проєктів програми Horizon Europe, в яких беруть участь п’ять російських дослідницьких організацій. Підписання будь-яких нових контрактів буде відкладено безстроково", – ідеться у повідомленні.

Також Єврокомісії вжито адміністративних заходів для забезпечення того, щоб українські вчені могли отримувати фінансування з дослідницьких та інноваційних програм ЄС.

У комюніке повідомляється, що Єврокомісія не укладатиме ні нових контрактів, ні будь-яких нових угод із російськими організаціями за програмою Horizon Europe. Крім того, ЄК призупиняє виплати російським організаціям у межах наявних договорів.

Що відомо

  • Google припиняє продаж реклами в Росії через зростання вимог цензури.
  • Американський сервіс оренди житла Airbnb зупинив роботу у Росії та Білорусі через вторгнення в Україну.
  • Нафтова компанія Exxon Mobil оголосила про зупинку видобутку нафти та газу на території Росії.
  • Нафтовий концерн British Petroleum заявив про відмову від своєї частки в російській компанії "Роснефть", яка оцінюється в 25 мільярдів доларів. Про намір вийти з усіх своїх спільних підприємств із "Газпромом" та пов'язаними з ним організаціями повідомив міжнародний нафтогазовий гігант Shell plc. Також із російських нафтогазових проєктів виходить Японія.
  • Суверенний фонд Норвегії також повідомив, що продасть свої російські активи через вторгнення Росії в Україну.
  • Один з найбагатших людей Росії та власник британського футбольного клубу "Челсі" Роман Абрамовіч продає свій будинок у Лондоні, щоб уникнути замороження активів згідно з ухваленими санкціями проти РФ у Великій Британії.
  • Найбільша італійська нафтогазова компанія Eni має намір виходити зі спільного з "Газпромом" проєкту "Блакитний потік". Компанії належить 50% акцій, потік з'єднує Росію та Туреччину.
  • Російський "Сбербанк" оголосив про рішення піти з європейського ринку після "аномального відтоку грошових засобів".
  • 28 лютого набули чинності санкції Європейського Союзу проти Росії, запроваджені у зв'язку з нападом на Україну.

Читайте також

"Залізна завіса вже опустилася". Які компанії йдуть з Росії через її напад на Україну

Вторгнення Росії в Україну. День дев'ятий. Онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок