Вночі 4 березня у Бучанському районі на Київщині точились бої між Збройними силами України та російськими військами. У зону бойових дій потрапив гуманітарний конвой.
Про це в ефірі телеканалу "Рада" повідомив міський голова Бучі Анатолій Федорук.
"Ворог зайшов в деякі мікрорайони, але ЗСУ працюють, щоб витіснити його. Вночі йшли досить гарячі бої Ясемщина, напрямок Буча, Ворзель", — сказав Федорчук.
За його словами, український прапор підняли у Броварах, ще один у Ворзелі під Бучею. Щодо ситуації безпосередньо в Бучі, то, за словами Федорчука, місто функціонує.
"Забезпечуємо життєдіяльність, випікаємо хліб, подаємо централізовано воду. Маємо проблеми з електроживленням, але працюємо над відновленням", — розповів він.
Водночас у навколишніх пунктах, які входять в Бучанську ОТГ, ситуація складніша, оскільки вони перебувають під контролем російських військ.
"Гостомель тримають наші. Калинівка, Синявка, туди далі все кругом окупував ворог. Ми отримуємо інформацію як і куди рухаються (російські війська - ред.). На рахунок гумконвою, маємо коридор, але він під постійними обстрілами. Вчора приймали гумконвой з Дмитрівки та потрапили під військовий бій, але всі живі", — поінформував мер Бучі.
Що відомо
- За даними Генштабу ЗСУ, станом на ранок 4 березня Генеральний штаб ЗСУ зафіксував відведення російських військ з Бучі та аеродрому Гостомель Київської області.
- За даними Пентагону, Росія вже ввела на територію України 82% бойових потужностей, що стояли на кордоні.
- Сполучені Штати заявили, що Росія за добу військової операції випустила понад 160 ракет по території України. Про це повідомив високопоставлений представник Міністерства оборони США.
- Через невдачі у наступі російські війська знову повернулися до тактики нічних обстрілів житлових кварталів великих міст. При цьому збройні сили України закликають не публікувати інформацію про наслідки враження.
- Як повідомив президент Володимир Зеленський, з початку вторгнення в Україну втрати російських військ становлять дев’ять тисяч осіб.
- У ніч з 2 на 3 березня неподалік центру Києва пролунали, за попередніми даними, чотири вибухи.
- 2 березня у Києві біля Південного вокзалу стався потужний вибух. Незначно пошкоджено інфраструктуру вокзалу та приміський поїзд.
- 2 березня Україна подала позов проти Росії до Міжнародного суду ООН із проханням оголосити ухвалу про тимчасові заходи проти РФ.
- 1 березня у Києві російські війська завдали авіаудару по телевежі. Трапилось потрапляння в апаратну мовника. Загинули п'ятеро людей, ще п'ятеро дістали поранення. За годину цифрове мовлення загальнонаціональних каналів відновили.
- РФ розбомбила центр Харкова та Бородянку на Київщині. У Житомирі внаслідок авіаудару попередньо пошкоджено 10 приватних житлових будинків. Складною лишається ситуація в Херсоні — там вуличні бої. Водночас на Миколаївщині ЗСУ та місцеві жителі розбили колону російських військ. А в Мелітополі на Запоріжжі люди влаштували мирний мітинг, не даючи проїхати російській техніці, а потім намагалися її штовхати голіруч.
Читайте також
Вторгнення Росії в Україну. День восьмий. Онлайн
Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!