Міністерство охорони здоров'я опублікувало рекомендації щодо дій у разі загрози обвалу будівлі, а також якщо завал у зруйнованому будинку вже трапився.
"Росія розгорнула на нашій території терористичні дії проти України. Дії окупантів непередбачувані, тому МОЗ продовжує публікувати інструкції, які можуть врятувати життя", – ідеться у повідомленні.
Загроза обвалу будинку
Якщо є загроза руйнування будинку, а людина опинилася не на першому поверсі:
- ніколи не можна користуватися ліфтом, а спускатися лише сходами
- якщо є можливість – швидко хапати гроші та документи
- негайно повідомити мешканців будинку про загрозу обвалу
- у дверях не можна створювати тисняву, виходити потрібно по черзі
- опинившись на вулиці, потрібно відійти на безпечну відстань від міста обвалу
- також відмовляти стрибати з вікон тих людей, які знаходяться вище першого поверху
У разі, коли немає можливості вийти на вулицю, а загроза обвалу ще існує – потрібно зайняти найбільш вигідну позицію: отвори дверей, кути, під стіл у куті, місце під балками, а також каркасами. У жодному разі не варто вибігати на балкон та знаходитися біля вікон. Якщо є можливість — потрібно перекрити газ, воду, вимкнути електроенергію.
Завал у зруйнованому будинку
У такому разі варто негайно кликати на допомогу та чекати її. Варто повідомити, де знаходиться людина та що сталося, чи потрібна медична допомога.
Якщо ніхто не чує:
- рекомендується вивільнити руки і ноги, якщо вони застрягли
- роздивитися, чим завалило
- спробувати обережно розібрати завал, але у жодному разі не чіпати те, на чому він тримається
- якщо не видно, чим завалило, неможливо розібрати завал — кликати на допомогу декілька годин
- поки допомога не підійшла — варто потурбуватися про те, щоб не отримати переохолодження
- якщо ніхто не чує, варто дужче розбирати завал
Якщо звільнились з під завалу, варто оглянути себе. У разі потреби — надати першу медичну допомогу. У разі неможливості вийти з будинку — намагатися сповістити про себе — зателефонувати, стукати по трубах, батареях, кликати голосно по допомогу.
Що відомо
- За даними Пентагону, Росія вже ввела на територію України 82% бойових потужностей, що стояли на кордоні.
- Сполучені Штати заявили, що Росія за добу військової операції випустила понад 160 ракет по території України. Про це повідомив високопоставлений представник Міністерства оборони США.
- Через невдачі у наступі російські війська знову повернулися до тактики нічних обстрілів житлових кварталів великих міст. При цьому збройні сили України закликають не публікувати інформацію про наслідки враження.
- Як повідомив президент Володимир Зеленський, з початку після вторгнення в Україну втрати російських військ становлять дев’ять тисяч осіб.
- У ніч з 2 на 3 березня неподалік центру Києва пролунали, за попередніми даними, чотири вибухи.
- 2 березня у Києві біля Південного вокзалу стався потужний вибух. Незначно пошкоджено інфраструктуру вокзалу та приміський поїзд.
- 2 березня Україна подала позов проти Росії до Міжнародного суду ООН із проханням оголосити ухвалу про тимчасові заходи проти РФ.
- 1 березня у Києві російські війська завдали авіаудару по телевежі. Трапилось потрапляння в апаратну мовника. Загинули п'ятеро людей, ще п'ятеро дістали поранення. За годину цифрове мовлення загальнонаціональних каналів відновили.
- РФ розбомбила центр Харкова та Бородянку на Київщині. У Житомирі внаслідок авіаудару попередньо пошкоджено 10 приватних житлових будинків. Складною лишається ситуація в Херсоні — там вуличні бої. Водночас на Миколаївщині ЗСУ та місцеві жителі розбили колону російських військ. А в Мелітополі на Запоріжжі люди влаштували мирний мітинг, не даючи проїхати російській техніці, а потім намагалися її штовхати голіруч.
- За даними президента Володимира Зеленського, за перших п'ять днів війни російські війська завдали вже 56 ракетних ударів та випустили 113 крилатих ракет по українській території.
Читайте також
Вторгнення Росії в Україну. День восьмий. Онлайн
Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!