На митниці розповіли, як українські маски опинилися в Іспанії

На митниці розповіли, як українські маски опинилися в Іспанії

На митниці розповіли, як українські маски опинилися в Іспанії

Партія українських масок була експортована з України до введення заборони на експорт медичних масок. Про це повідомляє Державна митна служба.

"В ЗМІ з'явилося повідомлення про те, як в Іспанії розвантажують респіратори з України. Експорт цих масок відбувся ще 2-го та 6-го березня і є легальною поставкою товару (у коментарях — відповідні митні декларації). Респіратори перетнули український кордон 3-го та 7-го березня відповідно (у коментарях — документи про перетин кордону). Постанова Уряду №214, яка забороняє експорт медичних товарів та лікарських засобів, зокрема масок та респіраторів, була прийнята 11 березня 2020 року і вступила в силу після опублікування", – йдеться у повідомленні митників у Facebook.

На митниці наполягають, що "виконують закони".

"Після введення заборони митниця зупинила вивезення 260 тис. масок та респіраторів за кордон", – повідомила Державна митна служба.

Голова Державної митної служби Максим Нефьодов зауважив, що Україна є "традиційним експортером подібної продукції, торгівля йшла і в 2019, і в 2020 до погіршення ситуації із короновірусом і заборони експорту".

"Наприклад, в 2019 по цьому коду будо експортовано 3195 т, за лютий 2020 – 394 т. При цьому країна активно імпортує маски інших типів – більше 2 млн за 17 днів березня, наприклад." – повідомив Нефьодов.

Що відомо

На початок