Доступ біатлоністів з Росії та Білорусі до змагань буде обмежено через вторгнення в Україну: як саме

Доступ біатлоністів з Росії та Білорусі до змагань буде обмежено через вторгнення в Україну: як саме

Офiцiйно
Доступ біатлоністів з Росії та Білорусі до змагань буде обмежено через вторгнення в Україну: як саме AP

Найбільш суворе покарання для російських і білоруських спортсменів обрала Естонія.

Міжнародний союз біатлоністів (IBU) відреагував на повномасштабне вторгнення Росії до України та обрав покарання для спортсменів цієї країни, а також її союзниці Білорусі. Виконавча рада IBU обговорила військову ситуацію в Україні, спричинену Росією, та визначила її наслідки для "біатлонної родини".

IBU засудив атаки Росії та висловив співчуття "усім, кого це торкнулося". Союз веде "постійний діалог" із національною федерацією України та запропонував "практичну допомогу українській біатлонній родині в цій міжнародній кризі".

"Україна – це країна з великими біатлонними традиціями та фанбазою, і IBU солідарний із ними. Ми щиро сподіваємося на те, що може бути досягнуте мирне вирішення нинішнього конфлікту й страждань, – заявив IBU. – Виконавча рада повторює, що має надію на найшвидший кінець війни та безпечне повернення українських біатлоністів наступного сезону, особливо тих, хто був мобілізований".

Що пообіцяв IBU

  • Збірна України більше не виступатиме в цьому сезоні, проте синьо-жовтий прапор буде піднято на всіх змаганнях як жест поваги й підтртимки.
  • Коли Україна буде готова повернутися до змагань, IBU пообіцяв підтримати ФБУ фінансово, логістично й технічно.
  • IBU застосує рекомендації Міжнародного олімпійського комітету та позбавить Росію та Білорусь права виступати під державними прапорами та іншими символами. Забороненими будуть і державні гімни. Це правило застосують уже на юніорському чемпіонаті світу, що триває наразі в американському Солджер-Голлоу.
  • Доступ до змагань для біатлоністів із цих країн буде обмежений: запрошуватимуть лише окремих "нейтральних" спортсменів.
  • Ті російські й білоруські біатлоністи, які братимуть участь у змаганнях, не отримуватимуть очок за свої результати в заліку Кубка націй та в естафетах.

Попереду лишилося три етапи Кубка світу: в Контіолагті (Фінляндія), Отепяе (Естонія) та Голменколлені (Норвегія). Поки що лише Естонія оголосила, що не допустить до змагань представників Росії та Білорусі.

Читайте також: Збірна України з біатлону достроково завершила сезон: на останніх етапах Кубка світу не стартуватиме

Останні реакції спортивного світу на повномасштабне вторгнення Росії до України

Читайте також: Обстріли й спроба прориву на Київ. Вторгнення РФ, день третій. Онлайн
Категорії
ФутболБіатлонЗбірна України з футболуЛегка атлетикаЛіга Чемпіонів з футболуТенісКомандні види спортуЧС-2022 з футболуБоксГімнастикаФехтуванняПаралімпійський спортФормула-1Українці за кордономВодні види спортуФутзалБаскетболХокейУсик - Джошуа 2Зимовий спортВелоспортКіберспортШахиБіатлон: відео гонокОлімпіада-2022Дзюдо