"Найбільше від війни страждають люди з інвалідністю". Паралімпійці вимагають наслідків для РФ

"Найбільше від війни страждають люди з інвалідністю". Паралімпійці вимагають наслідків для РФ

"Найбільше від війни страждають люди з інвалідністю". Паралімпійці вимагають наслідків для РФ paralympic.org.ua

Збірна України має взяти участь у Паралімпійських іграх-2022 у Пекіні, що розпочинаються 4 березня, проте має проблеми з виїздом через військові дії. Очільник українського Паралімпійського комітету вимагає від МПК осуду цієї війни та санкцій проти Росії.

Президент Паралімпійського комітету України Валерій Сушкевич звернувся до президента Міжнародного паралімпійського комітету (МПК) Ендрю Парсонса з проханням відреагувати на повномасштабне вторгнення Росії до України та суворо покарати РФ за їхню агресію.

"Я звертаюсь від українського Паралімпійського комітету від української паралімпійської сім’ї до вас, як президента міжнародного паралімпійського комітету, до всієї паралімпійської спільноти з проханням осуду керівництва Росії, держави-агресора, яка розв’язала вперше за багато років на території Європи страшну війну", – сказав Сушкевич.

Президент Паралімпійського комітету України нагадав, що Росія розпочала війну проти України ще в 2014 році, коли ввела війська до Криму й на Донбас. Агресія розпочалася якраз перед стартом Паралімпійських ігор у Сочі, на яких українські паралімпійці влаштовували символічні акції протесту: не вийшли повним складом на церемонії відкриття й закриття, а також прикривали медалі рукою під час нагородження.

"Я хочу звернути увагу, що це другий випадок під час Паралімпійських ігор, коли Росія нападає на Україну. Ця ситуація особливо цинічна – починати війну під час Паралімпійських ігор. Найбільше від війни, від бомб, снарядів і ракет, які падають на українську землю, страждають люди з інвалідністю".
"Шановний президенте Міжнародного паралімпійського комітету, мені дзвонять люди з інвалідністю з усієї країни, вони питають: "Що нам робити? За що? Чому ми знаходимось під обстрілами країни, яка бере участь у Паралімпійських іграх? Чому це можливо у XXI столітті?"

"Хочу запевнити, що ми зробимо все, щоб українська команда прибула на Паралімпіаду й показала свій результат у Пекіні, – заявив Сушкевич. – Ми робимо все можливе, щоб об’єднати світ проти війни. Я звертаюсь до МПК. Прохання жорсткого осуду країни-агресора, яка розпочала війну напередодні Паралімпіади проти незалежної української держави".

Також Сушкевич закликав МПК запровадити санкції проти Росії.

"Друге, з чим я до вас звертаюсь, – прохання санкцій, які зараз весь світ проявляє до Росії як країни-агресора. Виключити Росію з Паралімпіади в Пекіні. Я впевнений, що таке рішення дозволить реально впливати на ситуацію, пов’язану з розв’язанням війни. Це буде серед дій, які зможуть зупинити війну в Україні та світі. Я звертаюсь до вас із закликом: "Разом проти війни. Мир Україні".

Раніше голова МПК Парсонс погодився, що "це справді жахлива ситуація" й що вони "дуже переживають" за паралімпійських спортсменів з України.

"Нашим головним пріоритетом зараз є безпека та благополуччя української делегації, з якою ми ведемо регулярний діалог, – запевнив Парсонс. – Одним із ключових аспектів перемир’я є забезпечення безпечного проходу, доступу та участі спортсменів, посадових осіб та всіх акредитованих осіб, які беруть участь у Іграх. Нам потрібно якнайшвидше знайти рішення для того, щоб українська делегація могла безпечно подорожувати на Ігри та назад. Світові лідери повинні дотримуватися своєї відданості олімпійському перемир'ю, зокрема ті держави-члени, які є співавторами резолюції".

"Спорт – це величезна платформа, щоб продемонструвати світові, чого можна досягти, коли люди всіх націй об’єднуються в мирі та солідарності. Світ має бути місцем для обміну, а не для поділу. Я сподіваюся й молюся, що світові лідери зважають на це".

Останні реакції спортивного світу на повномасштабне вторгнення Росії до України

Читайте також: Обстріли й спроба прориву на Київ. Вторгнення РФ, день третій. Онлайн
Категорії
ФутболБіатлонЗбірна України з футболуЛегка атлетикаЛіга Чемпіонів з футболуТенісКомандні види спортуЧС-2022 з футболуБоксГімнастикаФехтуванняПаралімпійський спортФормула-1Українці за кордономВодні види спортуФутзалБаскетболХокейУсик - Джошуа 2Зимовий спортВелоспортКіберспортШахиБіатлон: відео гонокОлімпіада-2022Дзюдо