У Кропивницькому – 147 укриттів. Чи від усіх є ключі?

У Кропивницькому – 147 укриттів. Чи від усіх є ключі?

У Кропивницькому – 147 укриттів. Чи від усіх є ключі?
Фото: Суспільне Кропивницький

У Кропивницькому 147 укриттів. Таку кількість озвучив начальник відділу з питань надзвичайних ситуацій Сергій Коваленко. Кропивничани, з якими спілкувались журналісти Суспільного, розповіли: немає інформації, де знайти ключі від сховищ.

Люди просять облаштувати вказівники з інформацією.

Укриття на Новомиколаївці

Кропивничанка Інна Файнман каже, якщо пролунають сирени – не зможе потрапити у підвал багатоповерхівки, навпроти якої живе. Що там є укриття, дізналася, коли побачила позначку з написом на стіні. Інформацію, де взяти ключі від укриття, на дверях немає. "Все закрито. Кого питати, не знаємо. Як дізнатися, у кого ключ? Я не можу кожного ходити питати".

Кропивничанин Віктор Іванов – мешканець сусіднього під’їзду. "Де ключі від нього – ми не знаємо. Як туди потрапити у випадку надзвичайної події, взагалі невідомо".

Укриття на Жадова

У будинок, що на балансі житлово-експлуатаційної організації № 1, потрапити можна лише з електронним ключем. Далі – зачинені двері без інформації, де знайти ключ. У підвалі два приміщення. "Є вода і світло, а туалету – немає. Прийдуть люди, що вони будуть навстоячки стоять? Ні у туалет не сходити, нічого", – сказала працівниця ЖЕО № 1 Тетяна Скляр.

Працівниця житлово-експлуатаційної організації Анна Гуляр каже, на балансі мають 18 укриттів. На їх утримання щороку витрачають 90 тисяч гривень. "Вони прибрані та побілені, але не обладнували. Немає на це грошей".

Каже, що на дверях укриття немає оголошень про місцезнаходження ключа та контактного телефону – не знали. "Ми там вішали інформацію. Мабуть, її зірвали. Повішаємо".

На території житлово-експлуатаційної організації № 1 живуть 26 тисяч людей. Скільки можуть вмістити укриття, не рахували. "Кожне укриття по-різному розраховане. Від 100 і навіть до 2600 людей".

Укриття на вулиці Героїв України

На цій вулиці немає показників і табличок, де знайти укриття. Одна з дев'ятиповерхівок стоїть на балансі об’єднання співвласників багатоквартирних будинків. Там проживають понад 300 людей, сказав голова ОСББ Сергій Кузьменко. "У мене тут три під’їзди і під кожним є входи до підвалу. Їх позначили, як тимчасові укриття. Стрілочок немає: мешканці знають свої будинки і розуміють, де підвали. У нас є групи у Вайбері, ми спілкуємося".

Читайте також

Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб
На початок