Надзвичайний стан на Сумщині: що це може означати й чому це важливо — брифінг в облдержадміністрації

Надзвичайний стан на Сумщині: що це може означати й чому це важливо — брифінг в облдержадміністрації

Оновлено
Надзвичайний стан на Сумщині: що це може означати й чому це важливо — брифінг в облдержадміністрації
Сумська ОДА

Голова Сумської обласної державної адміністрації Дмитро Живицький 23 лютого зібрав брифінг у зв'язку з можливим оголошенням надзвичайного стану на території області.

Можливе введення надзвичайного стану на території України матиме превентивний характер і мало що змінить у житті мешканців Сумщини. Це на брифінгу повідомив голова Сумської облдержадміністрації Дмитро Живицький. Введення ж воєнного стану на сьогодні не обговорюється, пояснив чоловік.

Також повідомили, що режим надзвичайного стану може передбачати створення оперативних штабів. Такий штаб на Сумщині створять вже 23 лютого.

Надзвичайний стан, за законом, може бути введений на 30 днів, сказав Живицький. Для громадян нічого не зміниться, наголосив він.

Голова ОДА зазначив: "Ми зараз розглядаємо можливість і необхідність встановлення блок-постів на в'їзди-виїзди в обласний центр на основних автомагістралях".

"Надзвичайний стан — це посилений контроль на території області, в Сумах буде створений штаб для забезпечення порядку на території Сумської громади, робота міськради буде переведена в надзвичайний режим", — сказав міський голова Сум Олександр Лисенко. За його словами, співпраця влади з теробороною і поліцією налагоджена. Протягом 3 днів в місті організують патрулювання, готові до розгортання блок-постів у трьох напрямках. У Сумах наразі є 134 об'єкти, з яких може працювати система оповіщення.

Також очільник області закликав довіряти інформації тільки з офіційних джерел і спокійно ставитися до можливої перевірки транспорту і документів.

Що відомо

  • РНБО підтримала запровадження надзвичайного стану в Україні. Що це означає.
  • Тепер рішення про НС має підтримати Верховна Рада. За словами Данілова, рішення про посилення заходів і обмежень в рамках НС ухвалюватиме місцева влада в залежності від ситуації в кожному окремому регіоні. Востаннє і вперше воєнний стан в Україні, а точніше в 10 областях, був введений указом Президента Петра Порошенка в листопаді 2018-го року.
  • ДПСУ вводить обмеження щодо перебування в прикордонних районах України.
  • “Відсіч буде дана миттєва”. Данілов розповів, що в Україні є 36 тисяч резервістів.
  • Рада ухвалила у першому читанні законопроєкт про цивільний обіг зброї.

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram

На початок