Україна завершила виступи на Олімпіаді-2022 найкращим результатом у лижних перегонах у Пекіні

Україна завершила виступи на Олімпіаді-2022 найкращим результатом у лижних перегонах у Пекіні

Україна завершила виступи на Олімпіаді-2022 найкращим результатом у лижних перегонах у Пекіні
НОК

Уперше українська лижниця фінішувала у топ-40 лижних перегонів у Пекіні.

Збірна України завершила виступи на Зимовій Олімпіаді-2022. У неділю, 20 лютого, українці виступили в останній для себе дисципліні Ігор у Пекіні - жіночому масстарті лижних перегонів.

Востаннє українські спортсмени виходили на старт у біатлоні у п'ятницю, 18 лютого, де взяли участь у масстартах. Найкращий результат показала біатлоністка Юлія Джима, яка посіла сьоме місце.

Читайте також: Юлія Джима - сьома у надвітряному масстарті на Олімпіаді-2022: результат гонки

Після біатлонних масстартів участь у гонках мали взяти лише лижники. Проте якщо у чоловічому масстарті представники України на старт не вийшли, то у жіночому взяли участь дві лижниці - Марина Анцибор та Вікторія Олех.

Анцибор та Олех мали подолати дистанцію у 30 кілометрів. А сама гонка була перенесена на три з половиною години через складні погодні умови, які прогнозувалися у Пекіні на більш пізній час.

Як виступила Україна в останньому старті Олімпіади-2022?

У масстарті Україна показала найкращий результат у лижних гонках за останні вісім років. Вдалося це Марині Анцибор - 34-річна спортсменка посіла 37-е місце у масстарті.

Анцибор розпочала гонку за межами топ-40, але уже на позначці 6.2 км відіграла одразу 11 позицій у порівнянні зі стартом, вийшовши на 36-у позицію. І вела боротьбу упродовж усієї гонки саме за місця у топ-40.

На заключні 10 кілометрів дистанції основна боротьба Анцибор проходила за 37-е місце з китаянкою Чі Чуньсуе - 2-разовою учасницею Зимових Олімпіад. У підсумку з перевагою у десять секунд українка випередила китаянку.

Щодо іншої українки, Вікторії Олех, то їй також вдалося фінішувати у масстарті. Підсумковий результат української лижниці - 58-е місце, з яким вона випередила двох учасниць, що перетнули фінішну лінію. Ще п'ять спортсменок до фінішу не дішли, серед них і представниця ОКР Наталья Нєпряєва - 3-разова медалістка Пекіна.

Олімпійською чемпіонкою у масстарті стала норвежка Тереза Йохауг. З перевагою у 1:40 хвилини норвезька лижниця випередила американку Джессі Діггінс та завоювала третю золоту медаль на Олімпіаді-2022.

Лижні перегони. Масстарт (жінки)

 1. Тереза Йохауг (Норвегія) 1:24:54.0
 2. Джессі Діггінс (США) +1:43.3
 3. Кертту Нісканен (Фінляндія) +2:33.3

...

 • 37. Марина Анцибор (Україна) +10:37.3
 • 58. Вікторія Олех (Україна) +21:28.1

Хто така Марина Анцибор

 • 34-річна українська лижниця, яка представляла на Олімпіаді-2022 Сумську область.
 • Анцибор у Пекіні змагалася на четвертих для себе Олімпійських іграх. Її найкращий результат в особистих гонках - 32-е місце у масстарті на Іграх у 2014 році.
 • Анцибор - учасниця шести чемпіонатів світу з лижних перегонів. В особистих гонках вона лише одного разу фінішувала у топ-30 - у масстарті у 2009 році.
 • У сезоні 2021/22 Анцибор мала сім стартів на рівні етапів Кубка світу з лижних перегонів. Найкращий результат - 27-е місце у командному спринті.
Читайте також: "Силу волі треба мати божевільну" – родичі і тренери розповіли про лижницю з Конотопа Марину Анцибор

Хто така Вікторія Олех

 • 28-річна українська лижниця, яка представляла Сумську область.
 • Для Олех Олімпійські ігри в Пекіні стали першими в кар'єрі.
 • Її найкращий особистий результат на рівні чемпіонатів світу – 46-е місце в масстарті на 30 км класичним стилем 2021 року.
 • Найвищий показник Олех у цьому сезоні Кубка світу – 46-е місце в персьюті на 10 км вільним стилем у Руці.
Читайте також: Вікторія Олех. Шлях лижниці з Сумщини до Олімпійських ігор 2022
На початок