Швейцарія знялася з жіночої естафети Олімпіади-2022 на першому етапі: у чому причина

Швейцарія знялася з жіночої естафети Олімпіади-2022 на першому етапі: у чому причина

Оновлено

Що саме сталося.

Збірна Швейцарії з біатлону достроково припинила виступи у жіночій естафеті Олімпіади-2022.

Швейцарія була однією з 20 збірних, які вийшли на старт для виступу в останній естафеті Олімпіади-2022. Перший етап мала бігти біатлоністка Ірен Кадуріш, яка проводила вже треті Зимові Ігри у кар'єрі, але проводила лише першу гонку у Пекіні.

Проте на етапі Кадуріш виступ збірної Швейцарії в естафеті був достроково закінчений. І причина саме у стані здоров'я біатлоністки під час проходження дистанції.

Що сталося?

Кадуріш пройшла без проблем перше коло до вогневого рубежу, у якому з двома додатковими патронами вийшла останньою з відставанням у 34 секунди від проміжного лідера. І продовжувала рухатися по дистанції.

Однак уже на другому колі Кадуріш почала чимало програвати ногами. Вже на позначці 3.0 км відставання швейцарської біатлоністки збільшилося на 23 секунди. А перед другим вогневим рубежем вже складало 1:25 хвилини.

Кадуріш продовжила виступи, закривши всі п'ять мішеней з шести патронів на "стійці". Але навіть не дійшла до першої проміжної позначки: на відрізку у 5 км біля часу швейцарської біатлоністки було вказано, що вона не фінішувала.

Як стало відомо згодом, з Кадуріш відбувся колапс під час проходження дистанції. Першим до швейцарської біатлоністки підбіг представник команди Франції - саме він почав надавати їй допомогу.

Згодом до Кадуріш підбігли і медики. Вони поклали спортсменку на ноші та почали надавати допомогу. Водночас, що саме сталося з Кадуріш поки що невідомо.

Кадуріш
Суспільне

Оскільки Кадуріш не передала естафету, наступна спортсменка у складі Швейцарії Лєна Гекі не вийшла на старт. Дізнавшись про стан партнерки по команді, біатлоністка зняла лижі та покинула межі траси.

Оновлено. Кадуріш перебуває в олімпійському селищі. Під час медобстеження лікарі у неї виявили проблеми з кровообігом - саме вони і стали причиною падіння.

Тренер збірної Норвегії Сверре Губер Каас, який одним із перших підбіг допомогти Кадуріш, розповів, що саме сталося з нею під час естафети.

"Бачив, що швейцарська біатлоністка дуже повільно пересувалася і виглядала вкрай втомленою. Після того, як вона пройшла повз нас, вона упала на трасу, розкинувши ноги та руки. Це був колапс, було страшно на це дивитися".

Це не перший випадок, коли у спортсменок виникає запаморочення під час проходження дистанції на олімпійській трасі. Норвежка Інгрід Ландмарк Тандреволл двічі з останніх сил доїжджала гонку, причому фініш у персьюті став для неї останнім - вона достроково закінчила виступи на Олімпіаді.

Читайте також: "У мене розбите серце". Чому норвезька біатлоністка достроково завершила виступ на Олімпіаді-2022

Виникали проблеми під час проходження дистанції і у українських біатлоністів. Валентина Семеренко в індивідуальній гонці знялася перед третьою стрільбою. А ось Богдан Цимбал на останньому колі чоловічої естафети втратив 40 секунд, хоча й передав естафету.

Що відомо

  • 30-річна Кадуріш уперше вийшла на старт на Олімпійських іграх у Пекіні. У попередніх гонках участь брали Лєна Гекі та Емі Басерга, в індивідуальній гонці також виступала Селіна Гаспарін.
  • Найкращий результат Кадуріш на Олімпіадах - восьме місце у спринті на Іграх у Пхьончхані.
  • У сезоні 2021/22 Кадуріш двічі потрапляла у склад жіночої естафети Швейцарії на етапах Кубка світу. В обох випадках швейцарки фінішували 14-ми - у Гохфільцені та Рупольдингу.

Де дивитись Олімпіаду-2022

Офіційним транслятором змагань в Україні є Суспільне: пряма трансляція Олімпіади-2022 на телеканалі UA: Перший та сайті Суспільне Спорт.

Для перегляду Олімпіади-2022 на сайті потрібно буде авторизуватися: зробити це можна через одну із соцмереж або поштову скриньку.

На початок