COVID-19 може викликати зміни в клітинах, що призводять до "затуманеного мозку"

COVID-19 може викликати зміни в клітинах, що призводять до "затуманеного мозку"

COVID-19 може викликати зміни в клітинах, що призводять до "затуманеного мозку"
Ілюстрація: Fakurian Design/Unsplash

COVID-19 може спричиняти структурні зміни в клітинах мозку, які порушують звʼязок між нейронами. Це призводить до симптомів "затуманеного мозку", які трапляються після перенесення хвороби.

Про це йдеться у дослідженні науковців Колумбійського університету у Нью-Йорку, опублікованому у науковому виданні Alzheimer’s & Dementia.

Свої висновки дослідники базують на вивченні клітин мозку, серця та легень десяти померлих пацієнтів — шістьох чоловіків та чотирьох жінок.

Дослідникам вдалося виявити, що у разі тяжкого перебігу COVID-19 у людини порушується робота ринідинових рецепторів – чутливих білків на поверхні клітини, які допомагають м'язовим і нервовим клітинам “ефективно комунікувати” за допомогою йонів кальцію та білків.

Науковці припускають, що вірус SARS-COV-2 може потрапити в мозок людини через нюхові цибулини та інфікувати нейрони. Це може призвести до порушення роботи ринідинових рецепторів. Як наслідок, кальцій починає “витікати” з клітин.

Це може пошкодити передачу сигналів у мозку і порушити такі процеси як пізнання, вираження емоцій, регуляція сну і поведінку.

Крім того, це може посилити проникнення запальних білків до головного мозку, що посилює запалення і призводить до ще більшого порушення передачі нервових імпульсів.

Проблеми в роботі ринідинових рецепторів притаманні іншим захворюванням, таким як хвороби серцево-судинної системи і хвороба Альцгеймера.

Втім, науковцям необхідно провести додаткові дослідження щоб зробити остаточні висновки.

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте також

Північна Ірландія скасовує законодавчо закріплені карантинні обмеження

Кому потрібна бустерна доза і чому вакциновані хворіють на "Омікрон" — коментар лікаря-імунолога

Науковці НАН розробили тести на одночасне виявлення COVID-19 та грипу

73-річний спадкоємець британського престолу удруге захворів на COVID-19

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок