У Краматорську знайшли поселення бобрів

У Краматорську знайшли поселення бобрів

У Краматорську знайшли поселення бобрів оригінал

Перше поселення бобрів за останні 15 років знайшли на околицях міста Краматорська. Вони побудували греблю на річці регіонального ландшафтного парку. Про це свідчить рівень води, що піднявся на півтора метра. Це поселення бобра європейського, якого ще називають річковим.

- За період існування Регіонального ландшафтного парку «Краматорський» тут вперше зафіксований цей вид. Селиться він у норах. Ми бачимо, що гребля потрібна аби підняти рівень води, а під водою знаходиться вхід у нору. І для того щоб нора не була доступна хижакам, бобри ретельно слідкують за тим, щоб рівень води був на достатньому рівні, — розповідає науковий співробітник Регіонального ландшафтного парку «Краматорський» Олексій Погребняк.

Бобер європейський найбільший гризун з усіх видів, які є на території України.

- Його вага сягає від 30 до 35 кілограмів. У нього досить цікава будова губ, вони перекривають ротову порожнину, він може перегризати дерева або гілки під водою. Він може харчуватися під водою, але вода не потраплятиме у ротову порожнину, — розповідає співробітник парку Максим Височин.

Бобри харчуються паростками рослин, корою та бруньками дерев.

- На території парку росте клен ясенелистий, який був завезений до нас з Північної Америки, він забиває інші дерева і не дає їм росити. Бобер їх досить непогано поїдає, підрізає. Ми бачимо користь, яку він приносить для охорони природи, — каже Максим Височин.

Працівники парку припускають, що сюди бобри перекочували з басейну Сіверського Дінця. За словами співробітників парку, бобер європейський був широко розповсюджений в Україні та Східній Європі до початку ХХ століття. Але у результаті хижацькогопромислу був майже знищений.

- У 70-х роках почалася реінтродукція бобра. І на Сіверському Дінці можна бачити багато погризей, але останнім часом цей вид розповсюджується по іншим річкам, як наприклад річка Біленька. Раніше цей вид не фіксувався тут, — говорить науковий співробітник парку Олексій Погребняк.

За сімейством бобрів працівники парку спостерігатимуть і надалі.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди