Одна українка відібралася у масстарт Олімпіади-2022 з біатлону: повний список учасниць

Одна українка відібралася у масстарт Олімпіади-2022 з біатлону: повний список учасниць

Одна українка відібралася у масстарт Олімпіади-2022 з біатлону: повний список учасниць Getty Images

Ще дві українки виступлять там лише за умов зняття інших спортсменок.

Визначився повний список учасниць жіночого масстарту Олімпіади-2022 з біатлону.

У Пекіні розпочалася друга частина біатлонних стартів Олімпійських ігор. Першими на трасу вийшли жінки, які мали пробігти 10-кілометрову гонку переслідування.

Переможницею персьюту та 2-разовою олімпійською чемпіонкою Пекіна стала норвежка Марте Олсбю Ройзеланд, яка випередила шведку Ельвіру Еберг з перевагою у більш, ніж півтори хвилини. І, крім боротьби за "золото", ця гонка стала остаточною у контексті визначення учасниць масстарту.

Читайте також: Джима на останній стрільбі втратила шанс на медаль Олімпіади-2022 в переслідуванні: результат гонки

У гонці з масовим стартом візьмуть участь 30 біатлоністок. І лише одна з українок гарантувала собі у ній участь.

Хто відібрався у масстарт Олімпіади-2022?

Перед персьютом участь у масстарті Олімпійських ігор у Пекіні гарантували собі 16 біатлоністок. У нього увійшли топ-15 медального заліку Кубка світу, а також Деніз Геррманн - олімпійська чемпіонка в індивідуальній гонці.

За підсумками персьюту число учасниць у статусі медалістки Олімпіади-2022 поповнила норвежка Тіріл Екгофф. Відповідно, ще 13 біатлоністок мали визначати за підсумками результатів у Пекіні.

Джима посіла третє місце у списку учасниць, які не відібралися у масстарт за місцем у загальному заліку та медалями на Олімпіаді у Пекіні. І стала єдиною українською спортсменкою, яка потрапила у топ-13 найкращих.

Близькі до потрапляння у масстарт ще дві українки - Анастасія Меркушина та Ірина Петренко - третя та п'ята запасні. Це означає, що для потрапляння у топ-30 їм потрібно, щоб біатлоністки, які перебувають вище, не взяли участь у масстарті.

Увесь список учасниць масстарту Олімпіади-2022

  • Топ-15 загального заліку: Марте Олсбю Ройзеланд (Норвегія), Дінара Алімбєкава (Білорусь), Ельвіра Еберг (Швеція), Ліза Тереза Гаузер (Австрія), Ганна Еберг (Швеція), Доротея Вірер (Італія), Жюстін Бреза-Буше (Франція), Ганна Сола (Білорусь), Анаїс Шевальє-Буше (Франція), Анаїс Бескон (Франція), Маркета Давідова (Чехія), Жюлія Сімон (Франція), Крістіна Рєзцова (ОКР), Мона Брорссон (Швеція), Інгрід Ландмарк Тандреволл (Норвегія)
  • Медалістки Олімпіади-2022: Деніз Геррманн (Німеччина), Тіріл Екгофф (Норвегія)
  • Топ-13 заліку Олімпіади-2022: Ванесса Фогт (Німеччина), Лінн Перссон (Швеція), Юлія Джима (Україна), Моніка Гойніш-Старенга (Польща), Аліна Стремоус (Молдова), Ульяна Нігматулліна (ОКР), Пауліна Фіалкова (Словаччина), Франциска Пройсс (Німеччина), Лєна Хекі (Швейцарія), Ванесса Гінц (Німеччина), Люсіє Харватова (Чехія), Катаріна Іннергофер (Австрія), Дідра Ірван (США)

Запасні (топ-5): Іріна Казакєвіч (ОКР), Мілєна Тодорова (Болгарія), Анастасія Меркушина (Україна), Марі Едер (Фінляндія, Ірина Петренко (Україна)

Що відомо

  • На Олімпіаді-2018 Україну в жіночому масстарті представляли Валентина та Віта Семеренко.
  • Юлія Джима змагалася в масстарті на Олімпіаді-2014. Тоді вона посіла 22-е місце.
  • У сезоні 2021/22 Кубка світу Джима двічі фінішувала 28-ю у масстарті - в Ансі та Антгольці.

Що далі

  • Субота, 19 лютого, 11:00. Масстарт (жінки)

Де дивитись Олімпіаду-2022

Офіційним транслятором змагань в Україні є Суспільне: пряма трансляція Олімпіади-2022 на телеканалі UA: Перший та сайті Суспільне Спорт.

Для перегляду Олімпіади-2022 на сайті потрібно буде авторизуватися: зробити це можна через одну із соцмереж або поштову скриньку.

Категорії
ФутболБіатлонЗбірна України з футболуЛегка атлетикаЛіга Чемпіонів з футболуТенісКомандні види спортуЧС-2022 з футболуБоксГімнастикаФехтуванняПаралімпійський спортФормула-1Українці за кордономВодні види спортуФутзалБаскетболХокейУсик - Джошуа 2Зимовий спортВелоспортКіберспортШахиБіатлон: відео гонокОлімпіада-2022Дзюдо