У центрі Харкова стартував "Марш єдності" — трансляція

У центрі Харкова стартував "Марш єдності" — трансляція

У центрі Харкова стартував "Марш єдності" — трансляція
Суспільне Харків

У Харкові розпочався "Марш єдності", проти проведення якого виступала міськрада.

Учасники почали збиратися на майдані Конституції близько 13:30, передає кореспондент Суспільного.

Окрім правоохоронців, за порядком стежитимуть добровольці, розповів Суспільному співорганізатор "Маршу єдності" Костянтин Немічев перед початком заходу.

"За законом, вони мають забезпечити нам безпеку та порядок на цьому заході. І від себе ми також зробили групу, в яку входить 80 людей, які будуть стежити за порядком, щоб не було ніяких конфліктів, і будемо співпрацювати з поліцією, щоб все було добре", — сказав Немічев.

Колона учасників з національними прапорами рушила о 14:20.

У центрі Харкова стартував "Марш єдності" — трансляція
Суспільне Харків

Учасники йдуть вулицею Сумською та вигукують: "Слава Україні!", "Україна понад усе", "Одна, єдина соборна Україна", "Схід та захід разом". Марш завершиться біля намету "Все для перемоги".

Колону супроводжують поліцейські автомобілі, правоохоронці з собаками, нацгвардійці.

Що відомо

  • Суд відмовив міськраді у двох позовах проти проведення "Маршу єдності" у Харкові.
  • Проти проведення заходу виступила Харківська міська комісія з питань техногенно-екологічної безпеки й надзвичайних ситуацій. Серед причин заборони заходу у міськраді називають складу епідеміологічну ситуацію з COVID-19, терористичну загрозу та ймовірність провокацій, "спрямованих як на дискредитацію керівництва держави, так і на загострення суспільно-політичної ситуації".
  • Організатори "Маршу єдності", проти проведення якого виступила міська влада Харкова з огляду на інформацію правоохоронних органів та ситуацію з COVID-19, заявили, що не планують скасовувати захід.
  • Представник СБУ, якого у суді 4 лютого допитали як свідка, навів відео з російського Telegram-каналу як доказ провокацій.

Вибір редакції

На початок