Держкіно не виплачувало іноземним компаніям компенсації за зйомки фільмів в Україні у 2020-2021

Держкіно не виплачувало іноземним компаніям компенсації за зйомки фільмів в Україні у 2020-2021

Держкіно не виплачувало іноземним компаніям компенсації за зйомки фільмів в Україні у 2020-2021
Фото: Unsplash

Державне агентство з питань кіно не виплачувало кешрібейти за зйомки фільмів на території України протягом 2020-2021 років. При цьому агентство стверджує, що не має заборгованості з таких виплат.

Про це йдеться у відповіді Держкіно на запит "Українських Новин".

Державне агентство з питань кіно повідомило, що заборгованість із виплати державної субсидії для повернення частини кваліфікованих витрат, здійснених іноземним суб'єктом кінематографії під час виробництва фільму в Україні, відсутня.

При цьому у Держкіно додали, що за період 2020-2021 років такі субсидії не виплачувались жодному суб'єкту кінематографії.

Що відомо

  • У 2019 році Верховна рада ухвалила закон про держпідтримку кіно, який передбачає кешрібейт – повернення знімальній групі 25% витрат на виробництво фільмів, якщо не менше 50% знімальних днів проходили на території України та залучалися українські актори.
  • Компанія "Еппл Три Продакшнс", співзасновниками якої є українська Star Media та британська Ollev UK Ltd, подала до Держкіно документи на одержання кешрібейту за зйомки фільму "Останній найманець". Зйомки проходили у серпні-вересні 2020 року для Netflix. Але передбачені законом терміни розгляду вже не дозволяли розраховувати на бюджет 2020-го.
  • У 2021-му іноземний кіновиробник також не отримав відшкодування витрат. У Держкіно заявили, що причина відсутності виплат кешрібейтів – суперечності в самому законі.
  • У "Еппл Три Продакшнс" зазначили, що одним із пунктів закон зобов'язував іноземного суб'єкта бути зареєстрованим в українському "Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців", що є неможливим. У компанії додали, що в документі не був детально прописаний механізм транзиту грошей до іноземного кіновиробника.
  • У грудні 2021 року Верховна рада підтримала в цілому проєкт закону №6265, який вносить зміни до закону "Про державну підтримку кінематографії в Україні" та має спростити доступ іноземних кінематографів до виробництва фільмів на території України.

Читайте також:

Український Голлівуд. Чим наша країна може привабити іноземних кіновиробників

У комітеті Ради схвалили показ документальних фільмів мовою оригіналу

На початок