Рада підтримала закон, який заохотить іноземне кіновиробництво в Україні

Рада підтримала закон, який заохотить іноземне кіновиробництво в Україні

Рада підтримала закон, який заохотить іноземне кіновиробництво в Україні
трансляція Верховної ради

Верховна рада підтримала в цілому проєкт закону №6265, який вносить зміни до закону "Про державну підтримку кінематографії в Україні" та має спростити доступ іноземних кінематографів до виробництва фільмів на території України.

За відповідне рішення під час засідання парламенту 17 грудня віддали голоси 298 народних обранців.

Як зазначається у пояснювальній записці до документа, його метою є усунення технічних помилок, допущених під час прийняття закону щодо надання державної субсидії для повернення частини витрат іноземним кіновиробникам при створенні фільму на українській території.

"У частині 6 статті 11 закону внаслідок технічної помилки не була усунута колізія норм, а тому вимога щодо надання українським суб’єктом кінематографії, який бажає отримати субсидію для повернення частини кваліфікованих витрат, виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань щодо себе, відтепер стосується іноземного суб’єкта кінематографії, що є нонсенсом. Чинний закон містить технічну помилку про те, що іноземний суб’єкт кінематографії має гарантувати, що він внесений до Державного реєстру виробників, розповсюджувачів і демонстраторів фільмів (також українського) та не подав недостовірні відомості під час звернення із заявою про включення до цього реєстру", – зазначається у її тексті.

Також автори законопроєкту звертають увагу на те, що в чинному законі не була усунута аналогічна технічна помилка щодо банківського рахунку суб’єкта кінематографії, на користь якого повинні перераховуватися рібейтиПовернення частини коштів платнику, у зв’язку з чим процедуру їхнього перерахування іноземному суб’єкту кінематографії фактично неможливо здійснити.

Відтак ухвалений документ пропонує внести зміни до відповідної статті закону України "Про державну підтримку кінематографії в Україні" задля того, щоб гарантувати іноземним кінематографістам можливість отримати субсидію для повернення частини кваліфікованих витрат, здійснених при виробництві фільму на території України.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок