Перші українські спортсмени виступили на Олімпіаді-2022: результат змагань

Перші українські спортсмени виступили на Олімпіаді-2022: результат змагань AP Photos

Першими серед українців відкрили Олімпійські ігри фігуристи.

Олімпійські ігри-2022 для України розпочато. Дебютне змагання, в якому стартували українські атлети, - командний турнір з фігурного катання. У цей старт на Олімпіаду відібралося лише 10 збірних, Україна - серед них.

Командний турнір триває в два етапи. Перша його частина пройшла ще до церемонії відкриття Ігор-2022, а складалася з трьох елементів короткої програми у чоловіків, спортивних пар та танців на льоду. Продовжаться змагання уже в неділю, 6 лютого, стартом жінок в короткій програмі. А після того топ-5 команд за результатами пройдуть у довільну програму, де змагатимуться за медалі.

За результатами кожного етапу змагань спортсмени приносять своїй збірній від 1 (останнє місце) до 10 (перше) очок.

Збірна України втратила фігуриста Івана Шмуратка, який мав виступати в чоловічому одичному катанні, тож на командному турнірі виступала в неповному складі. І це суттєво вплинуло на будь-які шанси України поборотися за високі місця.

Як виступили українські фігуристи

• Чоловіки: Шмуратко - не стартував (хвороба)

Саме чоловіки відкривали командний турнір, Іван Шмуратко виступити не зміг. Відповідно, Україна взагалі не отримала балів у цьому виді програми.

• Танці на льоду: Назарова / Нікітін

Тож змагання для України розпочалися уже з виступу танців на льоду - Максим Нікітін та Олександра Назарова за програму під пісню "Hit The Road Jack" набрали 64.08 бала, це дев'ятий результат (2 бала).

Вони змогли обійти представників Німеччини, зовсім трохи поступилися Грузії, Японії та Чехії.

• Спортивна пара: Голіченко / Даренський

Артем Даренський та Софія Голіченко - дебютанти Олімпіади. І пара, яка виступить лише в командному турнірі (тобто на особисті старти вони не відібралися). За виступ у командному змаганні вони отримали 53.65 бала, це дев'ятий результат (оскільки пара з Німеччини через коронавірус не виступала).

Відповідно, за результатами трьох видів короткої програми - Україна йде на дев'ятому місці, 4 очки в активі.

Загальна ситуація після трьох видів короткої програми

Україна достроково втратила шанси потрапити у топ-5 та продовжити змагання у довільній програмі. Після трьох видів українці - дев'яті, 4 очки. На п'ятому місці йде Італія - 18 очок (різниця в 14, що не відіграти).

Україна в жіночому катанні вестиме боротьбу з Німеччиною за дев'яте місце - 4 очки в українців проти 3 у німців (теж пропускали одну з дисциплін).

Боротьба за "золото" триває між США та ОКР - 28 та 26 балів після трьох видів відповідно. Американці виграли коротку програму в чоловіків та танцях на льоду, а перемогу в спортивних парах забрав Китай - третє місце, 21 очко.

Проміжна таблиця після трьох видів: 1. США - 28 очок, 2. ОКР - 26, 3. Китай - 21, 4. Японія - 20, 5. Італія - 18, 6. Канада - 16, 7. Грузія - 15, 8. Чехія - 12, 9. Україна - 4, 10. Німеччина - 3

• Україна не виступала на командному турнірі на Олімпіаді-2018, тож зараз відбулося повернення в цю дисципліну фігурного катання на Іграх.
  • Друга частина командного турніру відбудеться в неділю, 6 лютого, початок о 03:30 за київським часом. Пряма трансляція - на Суспільне Спорт. Уже третя частина, де будуть розіграні медалі, відбудеться в ніч на понеділок, 7 лютого.
  • Програма фігурного катання продовжиться чоловічим одиночним катанням у вівторок, 8 лютого (коротка програма), а тоді у четвер, 10 лютого (довільна програма).
ФутболБіатлонЗбірна України з футболуЛегка атлетикаЛіга Чемпіонів з футболуТенісКомандні види спортуЧС-2022 з футболуБоксГімнастикаФехтуванняПаралімпійський спортФормула-1Українці за кордономВодні види спортуФутзалБаскетболХокейУсик - Джошуа 2Зимовий спортВелоспортКіберспортШахиБіатлон: відео гонокОлімпіада-2022Дзюдо