Куди сходити в вашому місті: французьке кіно, живопис, виставка мозаїк зі стін київських будинків

Куди сходити в вашому місті: французьке кіно, живопис, виставка мозаїк зі стін київських будинків

Куди сходити в вашому місті: французьке кіно, живопис, виставка мозаїк зі стін київських будинків

Заплануйте власне дозвілля на лютий! Про перформанси, презентації, виставки, рок- і попфестивалі, вистави, концерти, прем’єри фільмів, залаштункове життя арттусовки розповідає програма "Арт панорама" на Радіо Промінь.

17-й фестиваль "Вечори французького кіно"

 • Кінофестиваль стартував 3 лютого 2022 року
 • Київ, Харків, Львів, Одеса, Дніпро, Запоріжжя, Рівне

Кіноподія знову повертається до кінотеатрів найбільших міст України, адже минулого року фестиваль проходив безкоштовно в онлайн-форматі. "Вечори французького кіно" – це фестиваль, який щорічно відкриває глядачам нові роботи французького кінематографа . Цього року на фестивалі покажуть 5 фільмів:

 • "Висока мода" режисерки Сільві Оайон;
 • "Коханці" режисерки Ніколь Ґарсії;
 • "Маленька мама" режисерки Селін Сьямми;
 • "Тріумф" Еммануеля Курколя;
 • "Лети зі мною" Крістофа Барратьє.

Урочисте відкриття фестивалю "Вечори французького кіно" відбудеться 3 лютого в київському кінотеатрі "Жовтень", в харківському кінотеатрі Multiplex у ТРЦ Nikolsky та львівському кінотеатрі "Планета кіно" в ТРЦ Forum Lviv. Упродовж лютого кіно подія також відбудеться в Одесі, Дніпрі, Запоріжжі та Рівному.

Арт-панорама

Виставка "З глибини взиваю"

 • Виставка працює до 13 лютого 2022 року
 • Київ, креативний простір "Ізоляція"
Арт-панорама

До 13 лютого у креативному просторі "Ізоляція" триває проєкт українського журналіста і фотографа Алекса Заклецького. Кураторка – польська журналістка Моніка Андрушевська.

Фотовиставка присвячена історії людей, що чекають на повернення своїх рідних з полону та тих, хто зник безвісти під час бойових дій на сході України.

Формат зйомки обраний Алексом Заклецьким не випадково. Адже розмовляючи з людьми, чиї рідні пережили втрату близьких та зниклих безвісти під час бойових дій на Донбасі, він почув: "Відколи його немає, я відчуваю, що наполовину мене нема. Ми ніби знаходимось у вакуумі, в безодні невідомості та відчаю", – каже одна з героїнь. Окрім портретів членів сімей військовополонених, політв’язнів та зниклих безвісти, на виставці представлено їхні особисті речі.

Арт-панорама

"Хоча історії часто різняться між собою, герої виставки складають одну цілісну постать, яка живе тими ж страхами та сподіваннями – звичайну людину, долю якої раптово змінила російська агресія проти України", — розповідає співавтор фотопроєкту, фотограф Алекс Заклецькій.

Арт-панорама

Виставка "Тіло та Місто" Тетяни та Катерини Очередько

 • Відкриття виставки: 6 лютого о 15:00
 • Київ, креативний хаб "Культурний гараж"
Арт-панорама

6 лютого у столичному виставковому просторі Хабу "Культурний гараж" відбудеться відкриття нової персональної виставки українських мисткинь Ocheredko Art Twins. Вони створювали роботи для колекції Кіпрського музею сучасного мистецтва та були учасницями першого в світі повнометражного анімаційного фільму, намальованого вручну олійними фарбами, про життя та смерть Вінсента Ван Гога.

Ця подія розпочне новий виставковий сезон 2022 року у креативному хабі "Культурний гараж" і триватиме до 28 лютого. Під час подальшого експонування, на виставці відбуватимуться публічні заходи, лекції та майстер-класи за участю авторів.

Арт-панорама

Тетяна та Катерина Очередько

Виставка творів Ганни Криволап "Діалог Традицій"

 • Виставка пройде з 28 січня по 27 лютого
 • Львів, Національний музей імені Шептицького
Арт-панорама

З 28 січня до 27 лютого в залах Національного Музею у Львові імені Андрія Шептицького відкривається виставка Ганни Криволап з колекціями "Причетність" і "Стрічки". Вони визначають поетично-смислову цілісність картин, які об’єднує концепт культурно-генетичного коду – важливої ланки світоглядного поля авторки.

Арт-панорама

Арт-панорама

Мисткиня входить до рейтингу 100 найкращих українських майстрів за кордоном. Окрім персональних виставок, вона бере активну участь у групових і міжнародних виставкових проєктах. Твори Ганни Криволап зберігаються в музеях і у приватних колекціях.

Виставка робіт групи "Pomme de Boue"

 • Виставка пройде з 3 по 27 лютого
 • Київ, Dymchuk Gallery
Арт-панорама

В Dymchuk Gallery триває виставка робіт групи "Pomme de Boue". Вони створюють мініатюрні мозаїчні об'єкти на стінах київських будинків. І при цьому не називають себе художниками, не кажуть скільки їх, і навіть тримають свої імена в таємниці. Група "Pomme de Boue" вирішила свої об’єкти окрім міського простору, представити ще й в галереї. Куратор виставки – Володимир Полегін.

Арт-панорамаФото: Анна Говоруха

"Хіпстери, міська молодь досить депресивні. Нас не дуже цікавить – це мистецтво, чи стріт-арт, чи, можливо, відродження радянської монументальної мозаїки. Нас цікавить місто і боротьба з депресивністю", – пояснюють автори Pomme de Boue.

З осені 2018 року і до сьогоднішнього дня митці розмістили на вулицях Києва більш ніж 300 об’єктів, створених з яскравої керамічної плитки. Більшість з них – суцільна  імпровізація. Спочатку колектив колов плитку молотком, потім освоїв техніку склорізки.

Арт-панорамаФото: Анна Говоруха

“Велика, агресивно-яскрава та ірраціональна у композиції мозаїка виглядяє монументально, утворює навколо себе монументальність, та, врешті решт, сама стає монументом”, – діляться творці.

Арт-панорамаФото: Анна Говоруха

Арт-панорамаФото: Анна Говоруха

Читайте також

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІншеПрограмиРозклад