Що робити, якщо вам або дитині відмовили у вакцинації. Пояснює МОЗ

Що робити, якщо вам або дитині відмовили у вакцинації. Пояснює МОЗ

Що робити, якщо вам або дитині відмовили у вакцинації. Пояснює МОЗ
Фото: УНІАН

Відсутність декларації з лікарем або конкретної вакцини не може стати причиною для відмови вакцинації проти коронавірусу.

Про це повідомили у пресцентрі Міністерства охорони здоров'я.

"Декларація із сімейним лікарем не є обов'язковою для проведення щеплення від COVID-19, її відсутність не є підставою, щоб вам відмовили у вакцинації. Втім, її наявність значно прискорює внесення даних про ваше щеплення до електронної системи охорони здоров'я. Якщо у вас немає декларації із сімейним лікарем, просто візьміть із собою на щеплення паспорт та індивідуальний податковий номер", — зазначили у відомстві.

Також, у МОЗ наголосили, що відсутність конкретної вакцини не може бути причиною відмови у щепленні, а комбінування вакцин проти COVID-19 є цілком безпечним та ефективним. Зокрема, у разі недоступності конкретної вакцини, або якщо певний препарат викликав важку реакцію передбачено певні схеми комбінування:

  • інактивовані вакцини (CoronaVac/Sinovac) + векторні (AstraZeneca) або мРНК (Pfizer, Moderna);
  • векторні вакцини (AstraZeneca) +  мРНК-вакцини (Pfizer, Moderna);
  • мРНК-вакцини (Pfizer, Moderna) + векторні вакцини (AstraZeneca).

Також відзначається, що якщо людині відмовили у вакцинації через недостатню кількість охочих у якомусь центрі вакцинації чи пункті щеплення, можливо:

  • вакцинуватися препаратом СoronaVac від Sinovac Biotech, яка містить 1 дозу у флаконі;
  • залишити свої дані до списки охочих вакцинуватися конкретною вакциною. Людині повідомлять, коли набереться достатня кількість;
  • вакцинуватися будь-якою іншою доступною вакциною проти COVID-19.

Як нагадали у МОЗ, дітям 12-17 років щеплення роблять за спрощеною процедурою і для цього не потрібно надавати довідку про рутинні щеплення.

"Для щеплення дітей 12-13 років обов’язковою є інформована згода (форма N 063-2/о) батьків або опікунів. Цей документ перед вакцинацією вам видасть лікар і попросить його заповнити. Діти від 14 років можуть самостійно звернутися до будь-якого пункту щеплення чи центру вакцинації", — зазначили у МОЗ.

При цьому у відомстві наголосили, що якщо людині необґрунтовано відмовляють у щепленні, необхідно звернутися зі скаргою до департаменту охорони здоров'я регіону чи в контакт-центр МОЗ з питань COVID-19.

Що відомо

  • Станом на 2 лютого у жовтій зоні епідеміологічної небезпеки перебувають два регіони, дві області — у червоній.
  • Міністерство охорони здоров'я очікує збільшення кількості захворювань на коронавірус до 40-60 тисяч випадків на добу.
  • Міністерство охорони здоров’я впровадило нові сертифікати вакцинації, які будуть доступними після бустерного щеплення від COVID-19.
  • Для лікування пацієнтів, хворих на коронавірус, до лікарень доставлено "Ремдисивір" та "Тоцилізумаб". Окрім того, вже готовий договорі на поставно 300 тисяч курсів "Молнупіравіру".

Читайте також

"Пандемія — це війна". Лікар про нову хвилю коронавірусу, "Омікрон" і вакцинацію

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок