Третина підприємств Черкащини опинилася під загрозою закриття

Третина підприємств Черкащини опинилася під загрозою закриття

Доповнено
Третина підприємств Черкащини опинилася під загрозою закриття
Суспільне Черкаси

Через енергокризу третині підприємств Черкащини загрожує закриття. Тримати власну справу через високі ціни на газ та електроенергію стало невигідно, розповів Суспільному член регіональної Ради підприємців Анатолій Погребняк.

Журналісти Суспільного побували на кондитерській і взуттєвій фабриках.

Третина підприємств Черкащини опинилася під загрозою закриття
Підприємство виготовляє карамель з українського цукру та крохмальної патоки. Суспільне Черкаси

Кондитерська фабрика на Смілянщині працює 23 роки. На підприємстві виготовляють карамельні льодяники, жуйки та сувенірні солодощі. Продукцію постачають на український ринок та в 40 країн світу, розповів директор Євген Таран.

"Підприємство виготовляє карамель з українського цукру і крохмальної патоки", – зазначив він.

Серцем фабрики чоловік назвав відділення, де виготовляють карамельну масу.

"Ця зона є основним споживачем енергоресурсів на підприємстві. Сюди надходить перегріта пара, з якої – карамельна маса. А перегріту пару виробляє котельня", – зауважив директор.

Третина підприємств Черкащини опинилася під загрозою закриття
Євген Таран розповів, що підприємство перейшло на дрова. Суспільне Черкаси

Євген Таран додав, що нагрівати обладнання та приміщення газовими котлами останні пів року стало невигідно, тому перейшли на дрова.

"За надзвичайно високої ціни на газ (60 тисяч за тисячу кубометрів), ціна виробництва пари на дровах в чотири рази менша. Втім надзвичайно високі ціни не тільки на газ, а й на другу сировину. І як результат – зростають ціни на продукти", – додав пан Євген.

Черкаська взуттєва фабрика нині працює, але на початку січня робітників відправляли у двотижневу вимушену відпустку, розповів її директор Леонід Яремюк.

За його словами, крім цін на паливо, зросла і вартість електроенергії.

Третина підприємств Черкащини опинилася під загрозою закриття
Директор взуттєвої фабрики Леонід Яремюк. Суспільне Черкаси

"Взагалі постає питання так: або виживемо, або не виживемо. У нас електроенергія вже здорожчала вдвічі. Було три гривні й п'ятнадцять копійок, на сьогодні – п'ять гривень двадцять п'ять копійок. Ми використовуємо електроенергію на своєму виробництві. Тому що жодна машина, жоден електродвигун не може без електрики працювати", – зауважив Леонід Яремюк.

Він додав, що прибутковість компанії нині зменшилися втричі.

Третина підприємств Черкащини опинилася під загрозою закриття
Майстриня Марина Решудько. Суспільне Черкаси

Майстриня Марина Решудько працює на взуттєвій фабрицч, втім, якщо підприємство закриють, то нову роботу буде складно знайти:

"Така робота, як у нас, – це така рідкісна спеціальність, не так просто знайти роботу. Тому дуже хочеться, щоб наше підприємство розвивалося, і цьому ніхто не заважав, і щоб ми процвітали", – додала жінка.

За словами члена регіональної Ради підприємців Анатолія Погребняка, третина підприємств Черкащини через енергокризу до цієї весни припинять свою діяльність.

Третина підприємств Черкащини опинилася під загрозою закриття
Член регіональної Ради підприємців Анатолій Погребняк. Суспільне Черкаси

"Не витримають навантаження вартості електроносіїв. Зверталися ми і до Уряду, і до президента. Працювати в умовах такого стресу, коли ти не знаєш, як планувати завтрашній день. Я знаю підприємців, які роблять значний внесок в економіку. Є експортерами промисловими, створюють робочі місяця, є платниками податків", – розповів Анатолій Погребняк.

У відповіді на інформаційний запит Суспільному Перший заступник Міністра економіки України Денис Кудін повідомив, що Уряд ухвалив низку рішень для стабілізації споживчих цін на соціально значущі продукти:

"Керівництвом держави постійно вживаються нагальні заходи щодо врегулювання проблемних питань у паливно-енергетичному комплексі України, підтримки суб’єктів господарювання та недопущення погіршення рівня добробуту населення в умовах поширення на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2. У 2020-2022 роках Урядом прийнято низку рішень, спрямованих на стабілізацію споживчих цін на соціально значущі продукти".

А також про те, що торговельна надбавка за постачання природного газу власного видобутку для задоволення потреб суб’єктів господарювання, встановлюється на рівні не вище 1 відсотка.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Читайте також

На початок