На Кіровоградщині купили ялинок на 25 відсотків менше, ніж торік

На Кіровоградщині купили ялинок на 25 відсотків менше, ніж торік

На Кіровоградщині купили ялинок на 25 відсотків менше, ніж торік
УНІАН

Напередодні 2022 року жителі Кіровоградщини купили 31 тисячу ялинок лісового господарства області. Це на десять тисяч менше, ніж торік. Чому так, як вирощують хвойні на продаж та чому їх не утилізують після новорічних свят, хоч мають машини? Про це в програмі "Радіодень" на Українському радіо Кропивницького розповів заступник начальника управління лісового господарства області Олег Середюк.

"Сьогодні стали менше купувати живі ялинки"

Торік господарства області продали 41 тисячу хвойних до новорічних свят, два роки тому – 43 тисячі. Найбільше ялинок продали в 2018-му році – 45 тисяч дерев.

"Можливо, люди більше використовують штучні ялинки, або ялинкові композиції. Можливо, дається взнаки низька купівельна спроможність. Хоча ціна нашої ялинки не висока: у Кропивницькому ми продавали від 150 до 200 гривень за штуку. Якщо порівнювати з цінами 2020 року, то ціна зросла в межах 20-30 гривень", – сказав Олег Середюк.

Скільки заробляють лісівники на новорічних ялинках

На Кіровоградщині вирощують понад 600 тисяч ялинок. За новорічний період 2021-2022 року господарства продали їх на чотири мільйони гривень. Середня вартість однієї ялинки – 132 гривні. "Сюди враховуємо і оптових споживачів, і роздрібну торгівлю в усіх містах області".

Продавали сосну кримську та звичайну, ялинки та ялинки у горщиках. "Вони дещо дорожчі за рахунок самого горщика", – розповів Олег Середюк.

Найбільшу кількість сосни продало Долинське лісове господарство, яке обслуговує територію колишнього Петрівського, Долинського, Бобринецького та Устинівського районів. Реалізували майже десять тисяч дерев. "Новорічні ялинки вирощують на плантаціях, які створюють виключно для цієї мети. Це два-три гектари", – сказав Олег Середюк. Через сім років посаджені ялинки готові до продажу.

Чому лісове господарство не переробляє ялинки на тріску, хоча має машини

Машини для подрібнення дерев на тріску мають Чорноліське, Оникіївське та Голованівське лісогосподарства. Одна машина коштує від 200 тисяч гривень, сказав Олег Середюк. Вони переробляють дерева, які зрубали під час проріджування лісових насаджень. За 2021 рік виготовили майже 380 тонн тріски, реалізували її на 380 тисяч гривень. "Цією тріскою опалюються приміщення, її можна використовувати, як добриво для ґрунту".

Каже, новорічні ялинки та сосни не утилізовують. "Якось Чорноліський лісгосп оголосив, що населення може здавати новорічні дерева на утилізацію. Але привезли десять дерев. Тому ми більше не практикуємо таке".

Читайте також

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх. Заповнити форму можна тут. Ваші історії важливі для нас!

Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм та Інстаграм
На початок