Новака Джоковича затримали перед судовим засіданням щодо його депортації з Австралії

Новака Джоковича затримали перед судовим засіданням щодо його депортації з Австралії

Новака Джоковича затримали перед судовим засіданням щодо його депортації з Австралії
АР

Сербському гравцю загрожує заборона на в'їзд до країни на три роки.

Першу ракетку світу Новака Джоковича затримали в Австралії перед судовим засіданням щодо справи про анулювання його візи та депортацію. Про це повідомляє ВВС.

Гравець перетнув кордон країни, будучи невакцинованим, і тепер місцева влада прагне його депортувати. Також сербському гравцю загрожує заборона на в'їзд до Австралії на ще три роки, тобто 34-річний Джокович ризикує пропустити не лише Australian Open у 2022-му, а й у наступних трьох сезонах.

За інформацією Reuters, серба знову помістили до імміграційного ізолятора Park Hotel. Він перебуватиме там у ніч із суботи на неділю. А вже в неділю, 16 січня, о 9:30 за місцевим часом (00:30 за київським) відбудеться слухання. Водночас перший матч Новака Джоковича на Відкритому чемпіонаті Австралії має пройти у понеділок, 17 січня, проти іншого представника Сербії Міоміра Кечмановича.

Тобто після завершення судового засідання в разі перемоги Джокович повинен вийти на корт за лічені години. До слова, серб - володар дев'яти титулів Australian Open, виграти більше не вдавалось ще нікому. При цьому чинна перша ракетка світу продовжує гонитву за званням найбільш титулованого гравця за кількістю трофеїв "Великого Шолома". Наразі в активі Джоковича їх 20, стільки ж у швейцарця Роджера Федерера та іспанця Рафаеля Надаля.

Що кажуть юристи Новака Джоковича та влада Австралії?

Вдруге візу Новака Джоковича анулював особисто міністр імміграційної політики Австралії Алекс Гоук, назвавши це рішення таким, що "відповідає інтересам суспільства". У листі до сербського тенісиста та його команди Гоук зазначив наступне: "[Я] вважаю, що його [Джоковича] присутність може бути ризиком для здоров’я австралійської громади". Також він заявив, що ситуація з гравцем може спричинити "громадянські заворушення" та поширити настрої проти вакцинації, оскільки Джокович - "людина статусу та впиву".

Прем'єр-міністр Австралії Скотт Моррісон, своєю чергою, підкреслив, що цей вчинок було "ретельно обмірковано". "Австралійці принесли багато жертв під час цієї пандемії, і вони справедливо очікують, що ці жертви будуть виправдиними", - приводить слова Моррісона ВВС.

Водночас юристи Новака Джоковича стверджують, що оскарживатимуть рішення Гоука через "недійсне та нелогічне" обґрунтування. За словами адвоката Ніка Вуда, воно засноване на негативному відношенні до тих, хто відмовляється від вакцинації, а не через медичні показання. На думку Вуда, депортація гравця так само може спричинити "громадянські заворушення".

Новаку Джоковичу скасували візу в Австралію: хронологія подій

Вибір редакції

На початок