Новак Джокович: першій ракетці світу вдруге скасували візу в Австралії. Що це означає

Новак Джокович: першій ракетці світу вдруге скасували візу в Австралії. Що це означає

Новак Джокович: першій ракетці світу вдруге скасували візу в Австралії. Що це означає
АР

Сербському тенісисту загрожує депортація, його участь на турнірі - під питанням.

Перша ракетка світу Новак Джокович, найімовірніше, не виступить на Australian Open. Сербському тенісисту вдруге скасували візу, відповідне рішення ухвалив міністр імміграції Австралії.

Слухайте епізод подкасту "Коментаторська" про справу Новака Джоковича, його проблеми при в'їзді в Австралію та виграну справу в суді

На початку тижня Джокович виграв апеляцію щодо скасованої візи в Австралію. Сербський тенісист прибув у країну для виступу на Australian Open, однак його не пустили, помістивши в "імміграційний ізолятор".

Читайте також: Новак Джокович виграв апеляцію щодо скасованої візи в Австралію: що це означає

Попри те, що Джокович виграв апеляцію, йому все ще загрожувало скасування візи. Це залежало від рішення міністра імміграції Алекса Гоука. Зрештою, урядовець ухвалив рішення проти сербського тенісиста.

Як пояснив рішення міністр імміграції?

Урядовець зазначив, що вирішив ухвалити це рішення, виходячи з того, що це "відповідає інтересам суспільства". Рішення щодо надання дозволу Джоковичу виступити на Australian Open зустріло негативну реакцію в Австралії.

"Сьогодні я вирішив скористатися своїми вповноваженнями, щоб скасувати візу, надану Новаку Джоковичу з медичних та правових міркувань, а також на підставі того, що це відповідає інтересам суспільства", - цитує звернення міністра BBC.

Рішення міністра означає депортацію Джоковича. Воно також ставить під питання його виступ на Australian Open-2022 та захист звання чемпіона Грендслему.

Що може бути далі

  • Джокович подасть скаргу на рішення, її має розглянути суд. До моменту розгляду скарги Новак залишатиметься в Австралії, однак невідомо у якому статусі та чи зможе грати в теніс.
  • Австралія також "активує опцію" 3-річного бану на в'їзд для Новака Джоковича. Це означатиме, що він пропустить не лише цей, а й наступні кілька Australian Open.

Новаку Джоковичу скасували візу в Австралію: хронологія подій

Що відомо

  • Відбулося жеребкування Australian Open-2022. Новак Джокович мав розпочати виступи в основній сітці проти іншого серба - Міоміра Кецмановіча.
Читайте також: Australian Open-2022: результати жеребкування для українських тенісисток
  • Джокович - чинний чемпіон Australian Open: у фіналі 2021 року серб переміг росіянина Даніїла Мєдвєдєва.
  • Джокович також є рекордсменом за перемогами на Australian Open. Загалом він дев'ять разів ставав чемпіоном турніру.
  • У 2021 році Новак Джокович виграв три з чотирьох турнірів "Великого Шолома" - Australia Open, Roland Garros та Wimbledon. На US Open серб поступився росіянину Даніїлу Мєдвєдєву.
  • Джокович востаннє виходив на корт проти Маріна Чіліча на Кубку Девіса - перемога в двох сетах.
На початок