Джокович "застряг" у аеропорту Мельбурна: його в'їзд до Австралії під питанням

Джокович "застряг" у аеропорту Мельбурна: його в'їзд до Австралії під питанням

Джокович "застряг" у аеропорту Мельбурна: його в'їзд до Австралії під питанням
instagram.com/djokernole

Незважаючи на отримання дозволу на участь в Australian Open, Прикордонні сили Австралії мають право не пустити його до країни, якщо не знайдуть вагомих причин для відсутності сертифіката про вакцинацію.

Перша ракетка світу, серб Новак Джокович, стикнувся з новими проблемами на шляху до Australian Open. Попри наданий дозвіл на участь у турнірі без сертифіката про вакцинацію вільний в'їзд до країни йому не гарантують.

За цьогорічними правилами участі в мейджорі, всі гравці повинні бути щеплені або мати підтвердження про нещодавне одужання від коронавірусу чи звільнення від вакцинації з поважних причин. Цього тижня серб отримав саме такий виняток "за станом здоров'я", що звільняє його від необхідності вакцинуватися.

Наразі Джокович не розкриває свого статусу вакцинації, а також причин отримання винятку. Медичні комісії від Федерації тенісу Австралії та штату Вікторія роглянули анонімні заяви на звільнення від вакцинації 26 людей, у тому числі тих, хто перехворіли на коронавірус за останні пів року, і Джокович став не єдинимТочна кількість не повідомляється. власником такого винятку.

5 січня тенісист прибув до Австралії, проте поки що, за інформацією The Age, не зміг покинути територію аеропорту.

Читайте також: Джоковичу надали дозвіл для виступу на Australian Open-2022: як це стало можливо

Що сталося

Після прильоту до Мельбурна правоохоронці помітили в Джоковича проблему з візою. Виявилося, що команда подала заявку на візу, що не передбачає звільнення від вакцинації, в тому числі з медичних причин.

Стало відомо, що прикордонна служба зв'язалася з урядом штату Вікторія задля підтвердження дозволу на в'їзд тенісиста, але отримали відмову. Членкиня уряду штату Джаала Пулфорд заявила, що вони не можуть надати індивідуальної візи для Джоковича: "Підтвердженнями візи має займатися уряд країни, а медичними винятками – лікарі".

Згодом Прикордонні сили Австралії (ABF) уточнили, що зверталися до уряду штату з проханням підтвердити не візу, а публічні заяви про підтримку його в'їзду, а також наявність додаткової інформації про документи, які б доводили звільнення від вакцинації, адже уряд штату Вікторія є співорганізатором турніру.

Проблема, зокрема, виникла саме в тому, що Джокович не міг надати відповідних документів, які б підтвердили причину звільнення від вакцинації, що є обов'язковим для невакцинованих осіб, які в'їжджають до Австралії.

Тим не менше, ABF має право на свій розсуд пустити або не пустити Джоковича до країни.

Читайте також: Перша ракетка світу Ешлі Барті зіграла перший матч за понад три місяці та вирвала перемогу над Ґофф

Якою була реакція на дозвіл Джоковичу грати в Австралії

Ситуація викликала обурення в деяких австралійців, які помітили в такому винятку з правил подвійність стандартів. Здивування новина викликала й у деяких спортсменів.

"Гадаю, якби невакцинованим був я, я б не отримав виняток, – відреагував на ситуацію британський тенісист і семиразовий переможець парних ґрендслемів Джеймі Маррей. – Він молодець, що добився дозволу приїхати до Австралії та змагатися".

За Джоковича заступилася експерша ракетка світу, бельгійка Кім Клайстерс, яка нагадала, що виняток отримав не лише Джокович: "Схоже, Новак просто єдиний, хто був чесним у цьому".

Федерація тенісу Австралії та представники уряду Вікторії закликали Джоковича публічно пояснити, чому йому надали виняток для участі в турнірі, аби заспокоїти спільноту. До цього заклику приєдналася й колишня перша ракетка світу та єдиний володар календарного шолому серед чоловіків, австралієць Род Лейвер. На його думку, ситуація може "погано закінчитися".

Читайте також: Еліна Світоліна програла перший матч сезону 130-й ракетці світу

Що відомо

  • Новак Джокович – 20-разовий і чинний чемпіон Australian Open.
  • Ще один титул Великого шолома зробить Джоковича найтитулованішим тенісистом серед чоловіків у історії.
  • Від початку пандемії коронавірусу Джокович проявляв скептичне ставлення до обов'язкової вакцинації. Відомо, що тенісист хворів на коронавірус щонайменше одного разу: в 2020 році.

Вибір редакції

На початок