Найкасовішими українськими фільмами 2021 року стали "Скажене весілля 3" та "Гуллівер повертається". До десятки також потрапили стрічки "Пульс", "Безславні кріпаки" і "Казка старого мельника".
Про це повідомляє портал "Нове українське кіно".
Минулого року вітчизняна кіноіндустрія видала щонайменше 24 фільми в кінотеатральний прокат. З усіх українських фільмів у 2021 році лише два змогли подолати позначку у 10 млн грн бокс-офісу. Ще дві стрічки навіть 1 млн грн не зібрали, хоча це й не завадило їм потрапити у найкасовішу десятку.
Скажене весілля 3
Касові збори: 28.983 млн грн
Найкасовішим українським релізом року стала фінальна частина "скаженої" кінотрилогії. За сюжетом, минуло чотири роки після весілля старшої доньки Середюків. І ось одружитися вирішив наймолодший з родини — Захар. Його обраниця — красуня Рада, дочка циганського барона. Але спокійне свято — не в традиціях Середюків.
Хоча стрічку неодноразово критикували за те, що вона створена за лекалами французького аналога, права українського "Весілля" були продані на створення локальної версії в Литву, а трохи згодом і в Румунію.
Комедія "Скажене весілля 3" – це також єдиний український фільм 2021-го, який окупив свій кошторис (16 млн грн). При цьому загальний бокс-офіс усієї трилогії "Скажене весілля" сягнув позначки 125 млн грн.
Гуллівер повертається
Касові збори: 14.085 млн грн
Анімаційний фільм "Гуллівер повертається" розповідає про нові пригоди Гуллівера із Ліліпутії. Його український прокат стартував 19 серпня – напередодні святкового вікенду до 30-ї річниці Незалежності України.
За перші чотири дні в прокаті дебютний мультфільм 95 Animation Studio та Gulliver Films зібрав 3,9 млн грн. До кінця серпня збори "Гуллівера" зросли до 9,2 млн грн. А за 10 тижнів показу в кінотеатрах збори мультфільму склали 14 млн грн.
Водночас бюджет мультфільму сягає 75 млн грн (за словами продюсера – $10 млн). Проте творці мультфільму ще до прокату заявили, що розраховують на повернення вкладених коштів за рахунок прокату в інших країнах (проєкт проданий до 60 країн).
Бурштинові копи
Касові збори: 7.041 млн грн
Комедія режисерки Аліни Бухтіярової вийшла на 210 екранах у жовтні і за перший вікенд зібрала 2,7 млн грн з майже 25,8 тисяч проданих квитків.
Картина розповідає про патрульного, який кинув виклик бурштиновій мафії. За перші 11 днів прокату сукупні збори "Бурштинових копів" склали майже 6 млн грн при 15,5 млн грн бюджету.
Головні ролі у фільмі виконали актори гумористичної студії "Мамахохотала" Євген Янович і Олег Маслюк, співачка Аліна Паш та актриса Дар’я Петрожицька.
Нереальний копець
Касові збори: 4.107 млн
Ще одна українська комедія про українських патрульних "Нереальний копець" посіла четверте місце за касовими зборами.
За сюжетом, президент вирішив, що всі діти чиновників мають вчитися і працювати в Україні. Начальник поліції Петро Бурундяк (Стас Боклан) викликає з Америки сина Василя (Дмитро Ступка) і влаштовує його працювати патрульним до управління поліції в Одесі. Досі основною роботою Василя було витрачання батьківських грошей, але зараз це задоволення вже в минулому. Його напарником стає суворий лейтенант Богдан Громов (Богдан Юсипчук), який має підготувати хлопця до Поліцейського чемпіонату України, де вже через місяць буде присутній сам президент.
Одна з особливостей стрічки – на її виробництво творці не брали фінансування у Держкіно і зняли фільм за продюсерські кошти. Прокат фільму режисера Олександра Бєляка стартував у березні.
Пульс
Касові збори: 3.035 млн грн
Прем’єра української спортивної драми "Пульс" режисера Сергія Чеботаренка, яка розповідає історію паралімпійської чемпіонки Оксани Ботурчук, відбулася у липні.
За сюжетом, юна українська легкоатлетка живе в маленькому містечку та має велику мрію — потрапити на Олімпійські ігри. Її спортивна кар’єра тільки починається і вона демонструє хороші результати. Але внаслідок жахливої автомобільної аварії дівчина зазнає важких травм і майже втрачає зір. Здається, що тепер Оксана не має шансів не тільки на омріяні Олімпійські ігри, але й на нормальне життя. Проте вона не збирається здаватися та прагне довести: на шляху до справжньої мрії не існує перешкод.
У кінотеатрах фільм був доступний також в інклюзивному форматі – для людей з вадами зору та слуху. На великих екранах його також демонстрували зі звукоописом та розгорнутими субтитрами. За перший вікенд національний прокат приніс картині 1,5 млн грн, а згодом стрічка подвоїла цей результат. Це й дозволило їй посісти п’яте місце серед найкасовіших українських фільмів 2021 року.
Пік страху
Касові збори: 2.473 млн
Дебютна повнометражна картина українського режисера Станіслава Капралова стартувала в українських кінотеатрах із 1,5 млн грн зборів і за три тижні прокату довела їх до 2,4 млн грн. Стрічка у жанрі "трилер" створена у ко-продукції України, США та Іспанії. Головну роль зіграла Іванна Сахно.
Фільм розповідає про американську пару сноубордистів, любителів фрірайду, які відправляються до засніжених гір Грузії. Здається, що на них очікує лише краса, спокій та насолода. "Але тихе місце насправді розриває на частини безликий вершник, в якого є своя місія. І, на жаль, молода туристка не повинна стати на заваді. Для усіх, хто вирішив дати бій, настає пік страху", – йдеться в описі фільму.
За даними порталу Іmdb, у міжнародному прокаті фільм зібрав $129 тис. (3,5 млн грн). Бюджет стрічки, якій у західних країнах присвоїли рейтинг "R", – невідомий.
Безславні кріпаки
Касові збори: 1.949 млн грн
Пригодницька комедія "Безславні кріпаки" вийшла в український прокат наприкінці грудня 2020 року.
"Правила самурая прості: битися на двох мечах, тренуватися по пів доби й не нариватися на неприємності заради почуттів. Але як виконати бодай одне, коли твоє ім’я Тарас Шевченко, твою дівчину мордує поганець, а твій наставник лупцює тебе, аби натренувати залізну волю? Доведеться стати самураєм за 2 дні: стріляти "по-македонськи", швидко бігати і нарешті перестати витріщатися на гейш", – йдеться в описі фільму.
Бюджет стрічки про Шевченка-самурая у 24,5 млн грн навіть близько не вдалося окупити. Однак все одно фільм режисера Романа Перфільєва – один з найуспішніших знятих про Кобзаря за останні кілька років.
Казка старого мельника
Касові збори: 1.823 млн грн
Сімейне фентезі режисера Олександра Ітигілова знято за однойменною дитячою книгою Сергія Ухачевського. За сюжетом, пан Адам (Олексій Богданович) ніколи не здавався перед лицем ворога, яким би той ворог не був. Повернувшись із чергової битви, Адам застає рідне село у полоні злих чар. Треба захистити людей – тут нема ніяких сумнівів. Але як це зробити? До справи береться Миколка (Валентин Томусяк), молодий і відважний хлопчина. Окрім бажання врятувати село, він хоче ще й справити гарне враження на Адама, бо він має надзвичайно вродливу доньку Христину (Анна Кошмал).
Фільм потрапив до рейтингу найкасовіших фільмів за результатами 2020 року з половиною зборів у грудні і з повним бокс-офісом повторив це вже у 2021-му. За сім тижнів прокату (з яких три тижні кінотеатри не працювали) стрічка зібрала 1,8 млн грн і це при тому, що її зйомки відбулись ще в 2014-2015 роках.
Все буде ОК! Новорічна казка для дорослих
Касові збори: 0.981 млн грн
Комедія "Все буде Ок! Новорічна казка для дорослих" вийшла в кінотеатральний прокат у січні. Любовна історія, яка відбувається на теренах Буковелі, зібрала трохи менше 1 млн грн при невідомому бюджеті. Проте цього стало достатньо, щоб потрапити в першу десятку українського кіно за зборами.
Головні героїні фільму режисера Тараса Бенюка – Ліза (Ірина Бенюк) та її ексцентрична "мама" (Ірма Вітовська). Ліза, замість того, щоб поїхати на заробітки до Польщі, опиняється в передноворічному гірськолижному курорті "Буковель" без грошей і речей. Там відбуваються несподіванки, курйози і новорічні дива.
Мій дідусь – Дід Мороз
Касові збори: 0.888 млн грн
За перший вікенд прокату сімейна комедія "Мій дідусь – Дід Мороз" режисера Сергія Шляхтюка зібрала 558 тисяч грн. Під час других вихідних картина зібрала на 54% менше коштів. Станом на початок січня фільм зібрав в українському прокаті менше 1 млн грн при невідомому бюджеті.
"Мій дідусь – Дід Мороз" – це новорічна сімейна комедія про пригоди дев'ятирічного хлопчика Максима, який в останній день старого року мріє лише про те, щоб знайти свого дідуся, ще й коли він сам Дід Мороз. Тому і відправляється у столицю на його пошуки.
Перегляд фільму доступний для людей з вадами зору та слуху завдяки проєкту інклюзивного кіно в Україні. Головна мета якого – забезпечення доступності відеоконтенту (фільми, серіали, мультфільми) для незрячих та нечуючих людей за допомогою спеціальних застосунків Earcatch та Subcatch.
Джерела даних про касові збори: kino-teatr.ua та DzygaMDB.
Читайте також: Box Office Mojo назвав найкасовіші фільми 2020 року. Перше місце посів військовий блокбастер з Китаю