За 2021 рік інфляція на споживчому ринку становила 10%. Це найбільший показник із 2017-го, коли ціни на товари зросли на 13,7% проти попереднього року. Про це свідчать дані Державної служби статистики, оприлюднені 10 січня.
Найбільше за 2021 рік зросли ціни на комунальні послуги (у середньому на 23,2%). Зокрема газ став дорожчим на 65,2%, електроенергія — на 34,1%, каналізація — на 19,9% і водопостачання — на 13,2%.
Продукти харчування за той же період зросли в ціні в середньому на 10,8%, причому найбільше — цукор (61,5%), соняшникова олія (57,7%), яйця (47%), хліб (15,8%) і хлібопродукти (14,3%). Алкоголь і тютюнові вироби здорожчали на 9,8%.
Серед іншого, протягом 2021 року українці стали більше платити за освіту (15,3%), транспорт (10%), охорону здоров’я (6,6%), ресторани й готелі (6,1%) та зв’язок (5,2%). Дешевшими став лише одяг і взуття — за 2021 рік ціни на них упали в середньому на 4,5%.
Читайте також: Чим обумовлене здорожчання товарів в Україні. Відповідає радник президента з економічних питань
У жовтні 2021 року Національний банк України прогнозував, що до кінця року інфляція, яка тоді зростала, становитиме 9,6% у річному вимірі, а у 2022-му — повернеться до цільового показника у 5%. Для стримування цін регулятор кілька разів підвищував облікову ставку, встановивши її на рівні 9%.
Причинами зростання цін Нацбанк називав коронавірусну кризу і зростання загальносвітових цін, передусім на енергоресурси. На думку регулятора, інфляція буде зменшена за рахунок відновлення української економіки й монетарних заходів.
Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.
Що відомо
- 31 грудня 2021 року Кабінет міністрів постановив обмежити на період карантину вартість газу для виробників деяких продовольчих товарів, серед яких – хліб, молоко, олія та курятина.
Читайте також: Збільшення витрат, зміна клімату та коронавірус. Чому стрімко зростають ціни на харчові продукти
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!