Всі області України перейшли у "жовту" зону епіднебезпеки — МОЗ

Всі області України перейшли у "жовту" зону епіднебезпеки — МОЗ

Всі області України перейшли у "жовту" зону епіднебезпеки — МОЗ
УНІАН

Від 30 грудня всі області України знаходяться у "жовтій" зоні епіднебезпеки. Останніми із "червоної" зони вийшли Волинська і Запорізька області. Про це свідчать дані про рівень захворюваності Міністерства охорони здоров'я.

З “помаранчевої” зони вийшли Донецька та Чернігівська області. Сьогодні вони у "жовтій" зоні завдяки зниженню коефіцієнта виявлення випадків інфікування: з 20,4% до 18,7% та з 20,0% до 12,7% відповідно. 

Норма для “зеленої” зони — ≤20% / <4%. Все, що вище, свідчить про погіршення епідситуації.

Згідно з даними МОЗ, у Херсонській області рівень захворюваності відповідає показникам "зеленої" зони — 66 за норми до 75 на 100 тисяч населення.

З 6 грудня в Україні почали діяти нові правила карантину, які направлені першою чергою на невакцинованих українців. Відвідувати громадські заклади на "жовтому" рівні епіднебезпеки можуть лише ті, хто отримав принаймні одну дозу щеплення проти COVID-19 та має "жовтий" COVID-сертифікат чи довідку 063/о.

Для обслуговування відвідувачів та клієнтів працівникам ресторанів, готелів та спортзалів потрібно мати принаймні одне щеплення проти COVID-19. Водночас для відвідування громадських закладів можна використовувати і негативний тест, який чинний 72 години, або альтернативний документ — COVID-сертифікат про одужання.

Що відомо

  • Станом на ранок 30 грудня в Україні зафіксовано 5930 нових підтверджених випадків коронавірусної хвороби — з них 373 у дітей. Понад 110 тисяч людей вакциновано проти COVID-19 — загалом від початку вакцинальної кампанії зроблено понад 28,3 млн щеплень.
  • 29 грудня в Україні зафіксували 5454 нових підтверджених випадків коронавірусної хвороби — з них 353 дітей. Понад 130 тисяч людей вакциновано проти COVID-19 — загалом від початку вакцинальної кампанії зроблено понад 28 млн щеплень.
  • Головний державний санітарний лікар Ігор Кузін повідомив, що у 2022 році Україна отримає загалом майже 42 мільйони доз вакцини проти COVID-19.
  • 18 грудня міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко повідомив, що в Україні підтвердили перший випадок захворювання новим штамом коронавірусу "Омікрон". Згодом Ігор Кузін повідомив, що пацієнт одужав.
  • МОЗ вирішило посилити протиепідемічні вимоги до проведення масових новорічно-різдвяних заходів, щоб не спровокували збільшення кількості хворих на COVID-19.
  • Міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко підписав наказ щодо введення додаткової дози вакцини від COVID-19, який передбачає щеплення бустерною дозою окремих категорій населення.

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте також

COVID-страхи: чому третина населення України — проти вакцинації? Інтерв’ю з соціальним психологом

Що зробила Україна у боротьбі з коронавірусом і чого чекати в 2022-му. Інтерв'ю з представниками МОЗ

Яка різниця між додатковою і бустерною дозами COVID-вакцини. Пояснює очільник МОЗ

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Вибір редакції

На початок