Колишнього президента Грузії Міхеіла Саакашвілі вивезли ночі з лікарні у Горі (Грузія) та помістили до в’язниці.
Про це народна депутатка від "Слуги народу" Єлизавета Ясько повідомила на своїй сторінці в Facebook.
"Перевели насильно, згідно з тією інформацією, яка зараз є, але вона також не підтверджена. Його повалили і у наручниках силоміць, – в якому він стані, при свідомості чи ні ніхто не знає, – його привезли в Руставі, у в’язницю Руставі", – повідомила народна депутатка.
За повідомленням Ясько, це сталося приблизно о 2 годині ночі за грузинським часом (північ за київським часом).
Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денiсова закликала народного захисника Грузії Ніно Ломджарію перевірити додержання прав і свобод експрезидента Грузії Міхеіла Саакашвілі у пенітенціарній установі Руставі.
"Обурена звісткою про перевезення громадянина України, голови Виконавчого комітету Національної ради реформ при Президентові України Міхеїла Саакашвілі з військового госпіталю в Горі до руставського тюремного закладу. Вражає цинізм, у який спосіб це було зроблено. Хворого Міхеїла проти волі вивезли вночі без попередження адвокатів", - наголосила Денісова.
За словами омбудсмана, стан здоров’я Саакашвілі критичний і викликає занепокоєння, адже після трьох гіпертонічних криз він "почувається вкрай тяжко, кілька днів до цього не піднімався з ліжка"
Суспільне звернулось до адвоката Саакашвілі.
Що відомо
- 1 жовтня 2021 року вперше за вісім років колишній президент Грузії Міхеіл Саакашвілі прибув з України до Грузії. Своє рішення політик пояснив тим, що "хоче захищати волевиявлення громадян" на місцевих виборах в країні.
- Увечері того ж дня його затримали і доправили до в'язниці у місті Руставі. Після цього політик оголосив голодування і назвав себе "політичним в'язнем". Проти Саакашвілі відкрили нову справу — незаконний перетин грузинського кордону.
- Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна повертатиме Саакашвілі, адже він має українське громадянство. При цьому Зеленський розповів, що був здивований тим, що Саакашвілі поїхав до Грузії, адже в Україні він очолює Виконавчий комітет реформ при Офісі президента. Водночас МЗС Грузії заявило, що Грузія не проводила переговорів з Україною щодо екстрадиції Саакашвілі.
- 14 листопада особистий лікар Саакашвілі Ніколоз Кіпшидзе повідомив, що політик дуже ослаб та вперше не зміг піднятися з ліжка. До Саакашвілі приїхала Уповноважена Верховної ради України з прав людини Людмила Денісова, однак їй відмовили у відвіданні експрезидента Грузії.
- У ніч 20 листопада Саакашвілі доправили у військовий шпиталь у місті Горі. Після цього політик погодився припинити голодування, яке тривало 50 днів, та почав харчуватися за спеціальною схемою.
- Місцеві вибори у Грузії завершилися поразкою "Єдиного національного руху" Саакашвілі. Його партія виграла лише в одному муніципалітеті з 15-ти.
Міхеіл Саакашвілі був президентом Грузії у 2004-2013 роках. У 2013 році він виїхав із країни. У Грузії проти нього порушені кримінальні справи, зокрема, заочно засуджено до ув'язнення. 2015 року Саакашвілі отримав українське громадянство і став головою Одеської обласної держадміністрації. Восени 2016 року він пішов у відставку, а у липні 2017 року президент Петро Порошенко підписав указ про припинення громадянства України Міхеїла Саакашвілі. У травні 2019 року новообраний президент Володимир Зеленський повернув Саакашвілі українське громадянство. Нині політик очолює Виконавчий комітет Національної ради реформ України.
Читайте також
Саакашвілі не братиме участь у судовому процесі через проблеми зі здоров’ям — адвокат
У Тбілісі пройшла акція на підтримку Саакашвілі. Мітингарі оголосили голодування
Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!